Српске лавице „појеле“ Хрватице

© Фото : ФИБАСрпска кошаркашица Јована Црвендакић
Српска кошаркашица Јована Црвендакић - Sputnik Србија, 1920, 14.11.2021
Кошаркашице Србије оствариле су убедљив тријумф у Хрватској у другом колу квалификација за Европско првенство - 84:66. Орлице је до тријумфа водила маестрална Александра Црвендакић са 33 поена.
Изабранице Марине Маљковић боље су отвориле сусрет у Забоку и прву четвртину су решиле у своју корист тесним резултатом 24:21.
Меч је практично преломљен у другој четвртини када су под командом нове капитенке Тине Крајишник-Јовановић Српкиње стигле до двоцифрене разлике.
На полувремену је предност нашег тима износила чак 20 поена!
Пауза је пријала домаћим кошаркашицама које су успеле донекле да се врате у меч, с обзиром на то да су одличном одбраном „спустиле“ Српкиње на свега седам поена, наспрам 16 постигнутих у трећој деоници.
Ипак, одлучујућа деоница поново је припала Србији резултатом 22:15, а пресудио је далеко већи број скокова као и чак шест асистенција више 21-15.
Александра Црвендакић је са поменутих 33 поена, седам скокова и две асистенције била најефикаснија у табору Србије за 34 минута проведених на паркету, подршку је имала од капитенке Крајишник-Јовановић која је убацила 15 поена уз чак девет скокова. Ивон Андерсон је имала 13 поена, шест скокова и девет асистенција.
С друге стране у табору Хрватица, боље од осталих биле су Бегићева са 19 и Дојкићева са 18 поена, али то није било довољно да се савлада инспирисана Србија.
Хрватска после две утакмице у Групи Е има скор 1-1, док је Србија одиграла први меч и уписала је победу.