„Враћам ти се, роде мој!“ – спектакл у свлачионици хероја Србије /видео/

© AFP 2023 / PATRICIA DE MELO MOREIRAФудбалери Србије прослављају гол Тадића против Португалије
Фудбалери Србије прослављају гол Тадића против Португалије - Sputnik Србија, 1920, 14.11.2021
Фудбалери Србије и те како су умели да прославе подвиг у Лисабону и победу над Португалијом (2:1) за директан пласман на Светско првенство у Катару наредне године. Грмела је песма у свлачионици, а на сав глас Орлови су запевали „Пукни зоро“.
У први мах орило се нана-на-на-на, идемо у Катар, идемо у Катар, а онда је уследило затишје пред буру и „Пукни зоро“.
Поскидали су дресове фудбалери Србије, а у слављу је предњачио млади Душан Влаховић који је с армијом навијача поделио делић атмосфере путем укључења уживо на друштвеним мрежама.
И заиста су Душан Тадић, херој Александар Митровић и сви репрезентативци Србије заслужили све оно лепо што им се тренутно дешава.
Кренули су храбро, а онда су доживели неправду јер су примили гол којем је претходио очигледан фаул Бернарда Силве над Немањом Гудељом.
Многе би то сломило, погодило на психолошком плану, али то није случај са Орловима. Тадић је прво изједначио у 33. минуту, да би ерупцију одушевљења обезбедио рекордер по броју голова Александар Митровић који је матирао Руија Патрисија у 90. минуту.
У шоку су били Португалци, није им било ни времена ни спаса. Они ће пут баража за јуре визу за Катар, док су Орлови 14. новембра чекирали карту за највећу светску смотру.
Александар Митровић прославља победу против Португалије у Лисабону - Sputnik Србија, 1920, 14.11.2021
Чудо у Лисабону – Србија је на Светском првенству!