Фудбалска репрезентација Русије - Sputnik Србија

Шок у потопљеном Сплиту – Русија победила себе и послала Хрватску у Катар!

Фудбалска репрезентација Русије није успела да остане непоражена у Сплиту на гостовању Хрватској у мечу који је одлучивао о директном учеснику Светског првенства у Катару 2022. године. Русија је на потопљеном терену издржала до 81. минута, али је Фјодор Кудријашов постигао аутогол, а меч је завршен резултатом 1:0 у корист домаће екипе.
Русија је требало да освоји бод или сва три како би се директно пласирала у Катар, имала је 22 бода, два више од Хрватске пред последњи обрачун, деловало је да је близу тог циља, али тим селектора Валерија Карпина није успео да издржи.
Хрватска је била доминантна, имала је велики број прилика за гол, али је спектакуларно бранио Матвеј Сафанов, млади чувар мреже кога Хрвати нису успели да савладају.
Нажалост, то је урадио његов саиграч, Фјодор Кудријашов је неспретно реаговао у казненом простору Русије у 81. минуту и уместо да избаци лопту из опасне зоне, он је њу послао у мрежу своје екипе.
Аутогол у утакмици Хрватска - Русија - Sputnik Србија, 1920, 14.11.2021
Моменат који Русија није желела да види /видео/
Русија ће имати још једну прилику да се пласира на Мундијал, али тежим путем, кроз бараж.
Утакмицу сте могли да пратите текстуалним путем уз Спутњик.
16:56 14.11.2021
94' – Крај! Пораз Русије!
Нестварна утакмица, нестваран гол и исход!
На крају је Русија, иако се бриљантно бранила и чекала један бод који је води у Катар, поражена и то аутоголом свог играча.
Хрватска јесте била доминантна, али није успевала да савлада бриљантног голмана Матвеја Сафанова.
Ипак, то јесте његов саиграч, Фјодор Кудријашов.
Није крај за Русију, она ће кроз бараж покушати да се пласира на Светско првенство 2022. године.
16:50 14.11.2021
92' – Штета!
Каравајев је феноменално шутирао са двадесетак метара, али је лопта отишла тик изнад гола.
16:49 14.11.2021
90' – Још четири минута...
Све је мање наде да Русија може до директног пласмана на Мундијал...
16:39 14.11.2021
81' – Аутогол Русије!
Трагедија! Кудријашов је очајно реаговао у казненом простору, набачену лопту која је пала у казнени простор је нехатно закачио и послао у своју мрежу.
Феноменални Сафонов није имао шансе да извади лопту из гола!
Хрватска води 1:0.
16:38 14.11.2021
79' – Хрвати све нервознији!
Покушавају на све начине хрватски фудбалери да дођу до гола, али им никако не иде и бирају очајна решења.
Брозовић је у неколико наврата ширио руке и негодовао због понашања својих саиграча.
И даље је 0:0.
16:32 14.11.2021
74' – Први шут Русије!
Фомин је имао добре опције у нападу, али је одлучио да шутира – први шут Русије на целој утакмици!
16:30 14.11.2021
72' – Сафонов је миран...
Опет центаршут са десне стране и опет шут главом Хрвата, Петковић је био непрецизан.
16:29 14.11.2021
71' – Огромна борба!
„Рат“ се води на половини терена, играчи падају на обе стране, Русија је имала полуконтру, али је није искористила.
Још 20 минута, резултат је и даље 0:0.
16:20 14.11.2021
62' – Хрвати су нервозни!
Нови напад, нови шут, али исхитрено и прерано, Брозовић је из корака шутирао далеко поред стативе.
16:19 14.11.2021
60' – Сафонов поново!
Опет центаршут са десног бока, сада је Бруно Петковић био на ударцу, али је Сафонов поново лепо одбранио.
16:12 14.11.2021
54' – Спектакл!
Готово ватерполо утакмица, играчи се клизају, падају, лопта им бежи и заглављује се у барама, киша је све јача и не намерава да стане.
Хрватска напада, Русија се грчевито брани...
Потпуни спектакл на Пољуду!
Матвеј Сафонов - Sputnik Србија
16:05 14.11.2021
47' – Сафонов!
Шта ради овај момак!
Пашалић је остао један на један са голманом Русије, главом је тукао из казненог простора, али је Сафонов био на правом месту.
Спектакуларна одбрана!
16:04 14.11.2021
46' – Одмах шанса за Хрватску!
Већ у првом нападу другог полувремена Хрватска је имала напад, Крамарић је покушао ударцем, али није био прецизан.
Терен је у све горем стању, киша не престаје да пљушти...
15:48 14.11.2021
45' – Полувреме!
Русија је одолела нападима, сјајан је голман Сафонов, а Хрватска је имала неколико одличних шанси.
Резултат је изједначен – 0:0.
15:47 14.11.2021
45' – Ништа од корнера Русије
На почетку надокнаде времена од два минута Русија је имала први корнер, али комбинација није била успешна.
15:46 14.11.2021
44' – Лош Головин...
Имали су руски фудбалери лепу шансу да запрете Хрватској, центаршут са десног бока после прекршаја је деловао као добра прилика, али је Головин то урадио лоше.
Уследио је потом и лош центаршут са леве стране.
15:42 14.11.2021
40' – Бриљантни Сафонов!
Клизав терен је учинио да пред руским голом има много блата и неравнина, једна је умало коштала Русију, али је Сафонов феноменалним дриблингом преварио захукталог Перишића и спасао свој гол.
15:37 14.11.2021
36' – Перишић опет опасан!
Убачена лопта је пала у казнени простор Русије, Перишић је био близу, али је одбрана Русије врхунски реаговала.
15:36 14.11.2021
35' – Русија се ослободила!
Неколико добрих акција Русије после пола сата игре, Сафонов је најпре упутио одличну дугу лопту која је замало стигла до опасне зоне, а потом је Русија добром игром на малом простору дошла до прилике да креира шансе.
15:29 14.11.2021
27' – Сафонов!
Бриљантан је млади голман Русије, одбранио је жесток ударац Брозовића, а потом је и боксовао незгодну набачену лопту.