Шок за Италијане – шампион Европе не иде директно на Мундијал!

© AP Photo / Peter MorrisonРепрезентативац Италије у фудбалу Емерсон
Репрезентативац Италије у фудбалу Емерсон - Sputnik Србија, 1920, 15.11.2021
Фудбалери Италије нису успели да се пласирају директно на Светско првенство у фудбалу пошто су ремизирали са Северном Ирском (0:0), док је на Мундијал из Групе Ц прошла Швајцарска.
Италијани су на гостовању Северној Ирској остали без победе, која им је била неопходна да прођу директно у Катар 2022.
Даље ће ићи Швајцарци, који су на домаћем терену надиграли Бугарску са 4:0, док ће актуелни шампион Европе морати у бараж.
Италијани су били надмоћни током целе утакмице. Имали су 68 одсто поседа лопте, шутнули у оквир гола противника седам пута, али поготка није било.
По велику шансу у другом полувремену пропустили су Кијеза и Емерсон, али је голман домаћина Пикок-Фарел остао несавладан.
Кикс првака Европе искористили су Швајцарци, који су у без икаквих проблема изашли на крај са Бугарима.
У првом полувремену било је 0:0, али су затим гости осетили моћ домаћина и примили чак четири гола – уз два поништена.
Окафор је погодио у 48, Варгас у 57, Итен у 72, а Фројлер у 91. минуту – за коначних 4:0.
Погледајте и специјално издање емисије Миљанов коренер, чија је тема била пласман наше репрезентације на Мундијал у Катару:
Пуцањ из свих оружја: Србија и Катар(за)!