Хрватски медији о подвигу Србије: Шок, сензација...

© Фото : Фудбалски савез СрбијеФудбалска репрезентација Србије – славље после победе против Португалије
Фудбалска репрезентација Србије – славље после победе против Португалије - Sputnik Србија, 1920, 16.11.2021
Регионални међи посветили су велику пажњу директном пласману Србије на Светско првенство у Катару и сви се слажу у оцени да је тим селектора Драгана Стојковића Пиксија потпуно заслужено дошао до победе против Португала у Лисабону (2:1).
Подгоричке Вијести у тексту са насловом „Роналдо у сузама, Србија на Мундијалу“ истичу заслужену победу Србије против Португала коју није пореметио ни рано примљен гол и наглашава се реакција капитена Португала Кристијана Роналда, који је после другог примљеног гола викао на саиграче и плакао, а на крају су играчи Србије морали да га теше.
Хрватски Индекс доноси бројне текстове о победи Србије у Португалу и констатује да су „суседи направили сензацију“, натерали домаћина домаћина да се брани и да је селектор Фернандо Сантош критиковао фудбалере јер су били уплашени и нервозни.
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 15.11.2021
Митре, вратило се!
Вечерњи лист доноси текст са насловом „Србија шокирала Португалце у 90. минуту и пласирала се на Светско првенство“ и наглашава да је тим Драгана Стојковића после примљеног гола у другом минуту доминирао до краја меча.
„Деловало је као да домаћини играју против Француске или Шпаније после изједначења“, додаје се на сајту Вечерњег листа.
Сарајевско Ослобођење у тексту са насловом „Александар Митровић одвео Србију на Мундијал“ одаје признање српскким фудбалерима, а портал Кликс.ба преноси да је „Србија сензационално савладала Португал и пласирала се на Мундијал“, да је играла добро и изузетно офанзивно и да заслужено иде у Катар.
Наравно, посебну пажњу добио је Роналдо, који је изузетно тешко примио пораз и присетио се меча у Београду када му није признат погодак за победу у последњим минутима меча.