Просинечки послао поруку Русима после „потопа“ у Сплиту

© Sputnik / РФС / Уђи у базу фотографијаФудбалери Русије славе победу против Малте
Фудбалери Русије славе победу против Малте - Sputnik Србија, 1920, 16.11.2021
Фудбалери Русије изгубили су од селекције Хрватске у Сплиту у квалифкацијама за Светско првенство, а Роберт Просенички, прослављени фудбалер и тренер, критиковао је начин на који је Зборнаја одиграла утакмицу.
Русија је испустила пласман на Светско првенство после аутогола у 81. минуту против Хрватске у Сплиту.
Просинечки је у разговору са руским медијима открио је шта је био проблем у игри гостију.
„Створили смо више прилика, стално смо пуцали на руски гол. А Руси су у Сплит дошли са само једним циљем – бранити се. Ваша екипа није дошла да игра фудбал, него да сачува 0:0, а на крају су без првог места остали аутоголом у 81. минуту“, оштар је био Просинечки.
Хрват сматра да се његова земља заслужено директно пласирала на Светско првенство. Русија ће, подсећамо, срећу тражити кроз бараж.
„Били смо боља екипа и заслужено смо победили. Испунили смо циљ и обрадовали земљу, ово је јако важна ствар за целу Хрватску“, закључио је Роберт Просинечки.
Фудбалери Русије испустили су „визу за Катар“ , а било је довољно да на кишом потопљеном „Пољуду“ остане нерешен резултат.
Погледајте и специјално издање емисије Миљанов коренер, чија је тема била пласман наше репрезентације на Мундијал у Катару: