Невероватан сплет околности – Србија слави у Албанији упркос поразу

© Фото : ФССФудбалери Србије до 19 година (2021)
Фудбалери Србије до 19 година (2021) - Sputnik Србија, 1920, 16.11.2021
Фудбалери Србије до 19 година пласирали су се у елитну групу квалификација за Европско првенство упркос поразу од Француске од 2:1 на албанском стадиону Егнатија арена, чиме су из такмичења избацили управо Албанце после невероватног сплета околности.
Србија је јесте изгубила од Француске у последњем колу квалификација, али је прошла даље, испред Албаније, због боље гол-разлике.
Упркос колапсу против Албаније у претходном колу и примљеног гола у последњим минутима од Француза, Орлићи ће ићи у елитну, последњу групу квалификација због гол-разлике од 0 (5:5), наспрам -2 Албанаца (5:7).
Два гола пала су у првом полувремену – Триколоре је у предност у трећем минуту довео Лум Чауна, а изједначио је Огњен Ајдар у 32.
Ствари су се додатно закомпликовале за изабранике Дејана Бранковића када је млади везиста Владимир Милетић добио други жути, односно црвени картон у 87. минуту утакмице.
Орлићи су са играчем мање давали све од себе да издрже, сачувају бод и покушају да не компликују ситуацију у групи, али је Матис Албин у 94. минуту постигао гол за 2:1 за своју екипу.
© Фото : ФССФудбалери Србије до 19 година у дуелу са Француском у Албанији
Фудбалери Србије до 19 година у дуелу са Француском у Албанији - Sputnik Србија, 1920, 16.11.2021
Фудбалери Србије до 19 година у дуелу са Француском у Албанији
Победа над Северном Македонијом од 3:1 није била довољна домаћину турнира да престигне Србију, јер је у првом колу доживео дебакл од Француза од 4:0 и тиме уништио сопствену гол-разлику, па испао и поред истог броја бодова као Србија.
Србија: Лукић, Деспотовски, Петковић, Суботић, Крсмановић, Ј.Митуљикић (од 69. Баждар), Милетић, Мотика, Н.Митуљикић (од 87. Ковачевић), Лазетић (од 80. Хрстић), Ајдар. Селектор: Дејан Бранковић
Француска: Ло Тутала, Зукру (од 72. Ел-Фатахи), Камара, Дукуре, Дијуф, Михут (од 46. Переира), Аделин (од 79. Бондо), Ба (од 46. Гурна.Даут), Вирџинијус (од 79. Ели-Вахи), Аблин, Чауна. Селектор: Лендри Шован
Трагикомичан потез Приштине: Траже казну за фудбалере Србије
Херој Србије открива Спутњику: Тешких годину дана, али се све вратило!