Бјелица гледао шоу једног човека – „Ратници“ понизили Бруклин /видео/

© AP Photo / Frank Franklin IIСтеф Кари (десно) – кошаркаш Голден Стејт Вориорса
Стеф Кари (десно) – кошаркаш Голден Стејт Вориорса - Sputnik Србија, 1920, 17.11.2021
Кошаркаши Голден Стејт Вориорса протутњали су кроз Бруклин (117:99), а српски репрезентативац Немања Бјелица био је учесник тог тријумфа и из првог реда испратио је још једну сјајну партију Стефа Карија.
Требало је ово да буде неизвесна утакмица, у којој ћемо видети окршај некадашњих саиграча, а данас два од три најбоља кошаркаша на свету, Кевина Дурента (Бруклин) и Стефа Карија (Голден Стејт), али Вориорси су се побринули да само њихова звезда засија.
Кари је на терену провео само 29 минута и био је нерешива енигма за одбрану Нетса. Погађао је своје типичне шутеве са девет и десет метара, сјајним кретњама је отвара простор себи и другима, и на крају је утакмицу завршио са 37 поена, седам скокова, пет асистенције и две украдене лопте.
Некадашњи МВП лиге уз то је погодио и девет тројки, а укупно из игре је шутирао сјајних 63 одсто – 12/19.
Са друге стране Дурент није имао своје вече и одиграо је најлошију утакмицу у сезони, што се најбоље види по проценту шута – 6/19, односно само 31,6 процената.
На крају је постигао 19 поена, али то је било испод сваког његовог просека и подбацио је у утакмици који је гледала цела америчка нација.
Дуел је преломљен у трећој четвртини коју су Вориорси добили резултатом 35:18, те Нетси до краја сусрета нису успели да се врате.
За то време терен са великим звездама делио је и Немања Бјелица који за дванаест минута на паркету није успео да се упише у листу стрелаца, али то и није толико важно када се погледа на семафор.
Кари је подршку имао у Вигинсу (19 поена), Пулу (17п) и Грину (11п, 6ск, 8ас), док је једино Џејмс Харден био на висини задатка у Бруклину – 24 поена, четири скока, четири асистенције.
Вориорси имају најбољи рекорд у лиги (11/2), док су Нетси на 10/5.

НБА, резултати:

Бруклин – Голден Стејт 99:117
Јута – Филаделфија 120:85
ЛА Клиперс – Сан Антонио 106:92
Standings provided by SofaScore LiveScore
Звезда против Партизана примила 56 поена за целу утакмицу, а у Виторији – 55 за полувреме
Српско вече у Америци! /видео/
Јокић одушевљен успехом Србије: „Велики је успех што ће представљати нашу земљу“ /видео/