Јокић са лонгетом посматрао пораз Денвера, Бјелица може и без Карија

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 20.11.2021
Кошаркаши Денвера изгубили су у Бол Арени резултатом 114:108 од Чикаго Булса у мечу који је Никола Јокић због повреде руке посматрао са клупе. Од српских кошаркаша у ноћи између петка и суботе на паркету је био Немања Бјелица који је у одсуству Стефа Карија помогао екипи да дође до победе над Детроитом 105:102. Убацио је 14 поена уз осам скокова.
Ас Нагетса повреду зглоба задобио је у претходном сусрету са Филаделфијом па је тренер Мајкл Мелоун одлучио да га одмори из предострожности. Клуб се пре почетка сусрета са Булсима огласио и поручио да ће утакмица протећи без њиховог најбољег играча и прошлосезонског МВП-ја.
Србин је има лонгету на руци и посматрао је како се његови саиграчи муче без њега против Булса.
Иако је Денвер добро отворио утакмицу, те је преко Гордона и Бартона експресно стигао до шест поена предности, да би на средини прве четвртине предност била двоцифрена 20:10.
Ипак, Булси су се вратили преко маестралног Бредлија.Први пут је Чикаго повео пред крај друге четвртин када је резултат на семафору Бол Арене био 53:52.
У другом полувремену Булси су „додали гас“ што потврђује чињеница да су трећу четвртину решили у своју корист са девет поена разлике - 35:26.
До краја сусрета су је одржавали и стигли до тријумфа. Најефикаснији у табору Булса био је Лавињ са 36 поена уз пет скокова и четири асистенције, пратио га је ДеРозан са 26 поена, док је у табору Денвера најефикаснији у Јокићевом одсуству био Арон Гордон са 28 поена уз девет скокова и четири асистенције за готово 37 минута проведених на паркету.
Што се Немање Бјелице и Голден Стејта тиче, они настављају да нижу рецке у лиги. Уписали су чак 14. победу на 16 утакмица, а против Детроита су били ослабљени неиграњем прве звезде Стефа Карија због повреде.
Вориорси нису могли да рачунају ни на Игуодалу, томпсона, Грина, али су и тако десетковани стигли до тријумфа. Бјелица је био надомак дабл-дабл учинка, сусрет је завршио са 14 поена, осам скокова и две асистенције за свега 22 минута проведених на паркету.