У Хумској не „цветају лале“ – Партизан са четири гола испратио Војводину

© Фото : ФК Партизан / Miroslav TodorovicФудбалери ФК Партизан
Фудбалери ФК Партизан - Sputnik Србија, 1920, 21.11.2021
Фудбалери Партизана заборавили су кикс против Пролетера (0:0) и у дербију 17. кола Суперлиге Србије савладали су Војводину у Хумској резултатом 4:1 (2:0). Изабраници Александра Станојевића сачували су плус шест у односу на вечитог ривала уз утакмицу више.
Партизан је као изразити фаворит ушао у сусрет са Војводином која се организовано бранила на почетку сусрета.
Било је и неколико грубих прекршаја на обе стране па је главни судија поразговарао са играчима оба тима и указао им да „спусте лопту“.
Први се Миљковић пожалио на повреду, а касније и Човић на другој страни.
Мировале су мреже у Хумској све до 35. минута када је Данило Пантић матирао голмана Војводине после центаршута Александра Миљковића, касније и одбитка, лопта је „легла“ на леву ногу везисти који је ефектно погодио доњи десни угао.
Није се дуго чекало на нови погодак, а Партизан је после бравуре Квинсија Менига дуплирао предност. Холанђанин је узео лопту, стигао је са њом до ивице казненог простора и рутински је послао у мрежу – 2:0.
И како су Новосађани схватили да немају шта да изгубе после два гола заостатка на полувремену, у друго су ушли растеређени и с намером да играју отворено.
Такав приступ им се брзо исплатио, с тим што је томе кумовала несхватљива грешка искусног Милоша Јојића који је „асистирао“ Човићу пославши лопту уназад, он је несебично упослио Симића, који је ударцем с малог фудбала – шпицем послао лопту иза леђа Поповића.
Али тај гол никако није уплашио, нити уздрмао вицешампиона Србије који ове године пошто пото жели да прекине четворогодишњу доминацију љутог ривала из Љутице Богдана.
Прво је убојити Рикардо Гомеш наставио голгтерски низ и са 17 голова се учврстио на првом месту листе стрелаца, повисивши предност на 3:1 у 69. минуту.
Само 180 секунди касније искупио за почетничку грешку, па је на семафору у Хумској био исписан резултат 4:1.
Црно-бели после 17 одиграних кола имају и даље не знају за пораз, имају учинак од 15 победа и два ремија те са 47 бодова имају шест више од првог и јединог пратиоца Црвене звезде, која је на коти 41 уз утакмицу мање.