Солскјер отишао, Јунајтед се провукао – Роналдо и Санчо потопили Жуту подморници

© AP Photo / Alberto SaizКристијано Роналдо слави гол протиув Виљареала
Кристијано Роналдо слави гол протиув Виљареала - Sputnik Србија, 1920, 23.11.2021
Манчестер јунајтед славио је на гостовање против Виљареала 2:0, а голове у првој утакмици након одласка Оле Гунара Солскјера постигли су Кристијано Роналдо и Џејдон Санчо. У другој утакмици вечери Бајерн из Минхена победио је Динамо у Кијеву 2:1, у петом колу групне фазе Лиге шампиона.
Јунајтед је са нова три бода обезбедио пласман у нокаут фазу Лиге шампиона, док ће Виљареал у последњем колу покушати да дође до карте за наставак елитног такмичења.
Била је ово специфична утакмица, пошто је прва након што је клупу клуба напустио Оле Гунар Солскјер, односно прва за Мајкла Керика као менаџера Јунајтеда.
Нису Црвени ђаволи бриљирали против Жуте подморнице, али имали су на голу сјајној Давида де Хеу и успели су да сачувају мрежу.
Шпанац међу стативама енглеског гиганта у неколико наврата спасао је екипу примљеног гола, и као што то бива у завршници је уследила казна.
Играо се 78. минут када је Кристијано Роналдо искористио велику грешку голмана Виљареала, те је лобом послао лопту иза његових леђа.
Дванаест минута касније на семафору је било 0:2. Бруно Фернандеш се нашао у улози асистента, а Џејдон Санчо се уписао у листу стрелаца.
Јунајтед сада има 10 бодова и играће у нокаут фази, док је Виљареал остао на седам и у последњем колу у Бергаму бориће се за пласман даље.
У другој утакмици вечери Бајерн из Минхена славио је на гостовању против Динама из Кијева – 2:1.
Меч је одигран у тешким условима јер је снег падао цео дан и у таквим условима гости су успели да дођу до три бода.
Голове за Немце постигли су Левандовски и Коман, док је једини стрелац за домаћина био Гармаш у 70. минуту.
Бајерн је већ одавно обезбедио пласман, док се Динамо налази на последњем месту групе са само једним бодом из пет одиграних утакмица.