Два гола Дамњановић – Српкиње прегазиле Бугарску

© Фото : Фудбалски савез СрбијеЖенска фудбалска репрезентација Србије
Женска фудбалска репрезентација Србије - Sputnik Србија, 1920, 25.11.2021
Женска фудбалска репрезентација Србије победила је Бугарску 3:0 у четвртом колу квалификацијама за Светско првенство.
Српкиње су наставиле победнички низ, те су после Турске савладале и Бугарску, и сада имају шест бодова после четири кола.
Сјајну утакмицу одиграла је Јована Дамњановић, наша најбоља фудбалерка, која је постигла сва два гола, док је трећи дело Невене Дамјановић.
Нападач српске репрезентацију начела је мрежу Бугарске у 31. минуту. Са минималном предношћу репрезентације Србије отишло се на петнаестоминутну паузу.
У наставку дуела Дамњановић је још два пута затресла прежу противника – прво у 59, а затим и у 84. минуту.
Била је ово важна победа за Србију, али и даље заостаје четири, односно шест бодова за Португалијом и Немачком.
У наредном колу Србија гостује репрезентацији Бугарске.