Русија игра по нотама Србина – прегажена Италија на старту квалификација!

© Фото : ФИБАЗоран Лукић – селектор кошаркашке репрезентације Русије
Зоран Лукић – селектор кошаркашке репрезентације Русије - Sputnik Србија, 1920, 26.11.2021
Кошаркашка репрезентација Русије победила је Италију 92:78, у дебију српског тренера Зорана Лукића на клупи Зборнаје команде.
У првом колу квалификација за Светско првенство, које ће се одржати 2023. у Индонезији, Јапану и на Филипинима, Русија је показала изузетан квалитет и победила је највећег ривала у групи.
Русија је ушла у нови циклус, пре неколико недеља Лукић је постављен за селектора и на најбољи могући начин започео је нову еру руске кошарке.
Зборнаја команда наступила је у подмлађеном саставу и одличним другим полувременом успела је да упише победу на старту квалификација.
У трећој четвртини почели су да ломе отпор противника, а средином четврте потпуно су га сломили и на крају су се заслужено радовали.
Најефикаснији у победничком тиму био је Астапкович са 21 поеном, Торопов је убацио 17, Комолов 12, а Стребков 10 поена.
На другој страни били су расположени само Тонут (20п) и Теситори (19п), док је подбацио Флакадори који је из игре шутирао 0/6.
Русија у наредном колу чека Исланд, док ће Италија угостити Холандију.
Иначе, Зоран Лукић био је гост Спутњика након што је постао селектор Русије, те послушајте шта је имао да каже нашем Миљану Милићевићу
Србија је победила за Стевана: „Молимо се Богу...“ /видео/
Каријева Србија победила судије и распуцану Летонију у драми у Пиониру!