Дејвис куп репрезентација - Sputnik Србија

Србија перфектна на старту Дејвис купа!

Тениска репрезентација Србије остварила је максималан учинак у првом колу финалне фазе Дејвис купа. Екипа Виктора Троицког победила је Аустрију укупним резултатом 3-0.
Српски тенисери оправдали су улогу фаворита и на најбољи могући начин отворили су турнир у Инсбруку.
Дуел две репрезентације почео је сусретом између Душана Лајовића и Гералда Мелцера. Виђена је велика драма, а победа је на крају после три сета отишла нашем Дуцију.
Затим су на терен изашли Новак Ђоковић и Денис Новак. Најбољи тенисер света одржао је час тениса противнику и за мање од сат времена донео је Орловима тријумф.
Србија је победом Ђоковића дошла до тријумфа, а да он буде још слађи побринули су се Никола Ћаћић и Филип Крајиновић.
Српски дубл одиграо је јако добар меч против фаворизованих Аустријанаца, Освалда и Мараха, и после три сета дошао је до победе – 7:6 (4), 4:6, 6:3.
Србију у суботу очекује сусрет са Немачком, док ће Аустрија у недељу дочекати Панцере.
Прво коло групне фазе финала Дејвис купа могли сте да пратите уживо уз Спутњик.
23:03 26.11.2021
7:6 (4), 4:6, 6:3 – победа Србије, максимална!
Ћаћић и Крајиновић комплетирали су победом сјајан дан за нашу репрезентацију.
22:57 26.11.2021
7:6 (4), 4:6, 5:2 – Србија на гем до победе у дублу!
22:46 26.11.2021
7:6 (4), 4:6, 4:1 – српски дубл одржава предност
То је и најважније. Србија се налази на два гема од максималне победе на старту Дејвис купа.
22:35 26.11.2021
7:6 (4), 4:6, 3:0 – потврда брејка српских тенисера!
22:30 26.11.2021
7:6 (4), 4:6, 2:0 – брејк Ћаћића и Крајиновића
Сјајан почетак трећег сета за наше тенисере! Феноменалан гем и одузимају сервис противницима.
22:23 26.11.2021
7:6 (4), 4:6 – сет за Мараха и Освалда
Филип Крајиновић и Никола Ћаћић – српски дубл пар - Sputnik Србија
22:18 26.11.2021
7:6 (4), 4:5 – Ћаћић и Крајиновић близу губитка сета
Освојили су гем српски тенисери, али сада Аустријанци имају шансу да дођу до изједначења својим сервисом.
22:09 26.11.2021
7:6 (4), 2:4 – српски дубл испустио шансу да врати брејк
Овалд и Марах су се извукли из тешке ситуације. Спасли су брејк лопту и сада имају два гема предности.
22:03 26.11.2021
7:6 (4), 2:3 – брејк за Аустријанце
Искористили су наши противници пад у концентрацији и одузели су нам сервис. Марах сада сервира за потврду брејка.
21:48 26.11.2021
21:36 26.11.2021
7:6 (4) – тај-брејк
0:2 – мини брејк Аустрије.
1:2 – поен за Србију после комичне ситуације. Крајиновић је промашио сервис, али је погодио противника у стопало том приликом и поен је додељен нашим играчима.
2:3 – вратила је Србија мини брејк. Сјајан ритерн Крајиновића.
4:3 – одлична игра Србије. Аустријанци нису имали решење за форхенд Ћаћића.
5:3 – дупла сервис грешка, мини брејк за Србију!
6:4 – две сет лопте за наше тенисере.
7:4 – Србија освојила први сет!
21:34 26.11.2021
5:6 – умало брејк Србије
Две брејк лопте имали су Ћаћић и Крајиновић, али, као што се Србија преко Филипа извукла, тако је и Аустрија – добрим и рискантним сервисом.
Аустрија на крају добија гем и притисак је поново на српским играчима.
21:26 26.11.2021
5:5 – Ћаћић и Крајиновић спасли сет лопту!
Филип Крајиновић пронашао је сервис када је најпотребније. Спасао је наш дубл пар сет лопту и изједначио на 5:5.
21:13 26.11.2021
3:3 – гем за српски дубл пар
Поново само један изгубљени поен за српске тенисере. Уколико се настави у оваквом ритму, могуће је да ћемо гледати тај-брејк.
21:06 26.11.2021
2:2 – брзо се одвијају ствари
Без брејк лопти на старту меча. Ћаћић и Крајиновић играју равноправно против сјајног аустријског дубл пара.
21:00 26.11.2021
1:1 – добар гем и за наше тенисере
Одлично отварају Ћаћић и Крајиновић. Допустили су само један поен противнику и поравнали су резултат.
20:58 26.11.2021
0:1 – рутински Марах и Освалд
Без изгубљеног поена аустријски дубл осваја уводни гем.
20:56 26.11.2021
Почео је меч!
Први сервирају Аустријанци.
20:47 26.11.2021
Ћаћић и Крајиновић на терену
Као и Марах и Освалд. Дуел креће за 5-10 минута.
20:38 26.11.2021
Тенисери ускоро излазе на терен
Дубл ће нам дати одговор да ли ће Србија славити максималним резултатом, или ће 'пак Аустрија освојити један бод.