Ђоковић вратио Србију у игру!

© Фото : Michael ProbstНајбољи тенисер света Новак Ђоковић
Најбољи тенисер света Новак Ђоковић - Sputnik Србија, 1920, 27.11.2021
Новак Ђоковић, најбољи тенисер света, победом против Јан-Ленарда Штруфа у два сета – 6:2, 6:4 – донео је Србији изједначење против Немачке у другом колу Дејвис купа.
Србија је захваљујући победи Ђоковића остала у игри за тријумф, те ће дубл одлучити ко ће славити у дуелу Орлова и Панцера.
Претходно је Филип Крајиновић изгубио од Доминика Кепфера, а Новак се побринуо за поравнање резултата.
Ђоковић је одиграо јако добар меч, а посебно импресиван био је у првом сету који је добио за само 29 минута – 6:2.
Противнику је сервис одузео у првом и седмом гему, и без већих проблема дошао је до првог сета.
Новак је сјајно стартовао и други сет направивши брејк одмах на старту, али у наставку овог периода имао је тежи посао него што то случај био у првом сету.
Штруф је подигао ниво игре, размене су биле знатно јаче и Ђоковић је морао да се помучи како би успешно привео меч крају.
То је и успео, и победника дуела између Србије и Немачке одлучиће дубл.
Меч сте могли да пратите уживо уз наш блог.