Тончев са сином упао у судијску свлачионицу, ФСС покренуо поступак

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 27.11.2021
Против Новице и Станислава Тончева Дисциплинска комисија Фудбалског савеза Србије покренула је поступке, а разлог је упад у судијску свлачионицу токм утакмице Суперлиге између Радника и ТСЦ из Бачке, објавио је Спорт клуб.
Службена лица са утамице одигране у Сурдулици на челу са главним арбиитром Дејаном Трифковићем, пријавила су „упад“ челника Радника.
Како Спортклуб открива, у извештајима, које су доставили помоћник Бојан Бановић и Слободан Павловић, као и четврти арбитар Александар Живковић, наведени су сви детаљи поменутог инцидента у којем се се у главним улогама нашли отац и син који су снимком на телефону покушавали да убеде судије да су направиле грешку.
Практично сви до једног садрже исте описе догађаја који су се одиграли током полувремена утакмице Суперлиге која је окончана победом домаћина резултатом 2:1.
Наводно, испред судијске свлачионице идентификовано је и десетак непозваних гостију.
Припадници обезбеђења нису реаговали, нити су покушали да спрече Новицу и Станислава Тончева да уђу у свлачионицу, што је строго забрањено.
Тончеву је засметало што је Урош Миловановић искључен, па је Радник морао да бије битку са десеторицом на терену, а захваљујући двоструком стрелцу Милошу Спасићу успео је да дође до сва три бода.
И док је Новица Тончев демантовао да је било кога напао вербално, Мирко Поледица, председник синдиката професионалних фудбалера Србије "Независност", поручио је да уопште није изненађен због испада Новице Тончева, који је члан Извршног одбора ФСС.
„Када може незаконито да буде члан Извршног одбора ФСС, не видим разлог зашто не би могао да упада и судијама у свлачионицу. Што би рекао Мута Николић, све је то нормално“, твитовао је Поледица.
После два одиграна полувремена у Сурдулици, тренутно је на снази „треће полувреме“, односно заседање Дисциплинске комисије која ће дати коначни суд.
Александар Митровић прославља победу против Португалије у Лисабону - Sputnik Србија, 1920, 27.11.2021