Бен погађао, Станковић беснео – Звезда лако срушила Спартак /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаЕл Фарду Бен – фудбалер ФК Црвена звезда
Ел Фарду Бен – фудбалер ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2021
Фудбалери Црвене звезде су без проблема стигли до победе над Спартаком из Суботице – 3:0 (1:0) у мечу 18. кола Суперлиге одиграном на стадиону „Рајко Митић“. Госте је начео Родић раним голом, да си се до краја сусрета у два наврата у стрелце уписао Ел Фарду Бен.
Шампион Србије пришао је Партизану на три бода заостатка, али црно-бели играју од 16.30 гостују Вождовцу на „крову“.
Обећано, испуњено. Тренер Дејан Станковић је уочи меча против Спартака најавио да је после исцрпљујућег меча у Лиги Европе са Лудогорецом (1:0) императив да се освоје сва три бода.
Милан Родић, стандардни леви бек који је због стомачног вируса пропустио сусрет са Бугарима, вратио се у састав и већ у деветом минуту је пронашао пут до мреже Суботичана.
То је умногоме олакшало посао црвено-белима, који су на полувремену имали минималну предност, а интересантна ситуација одиграла се након што је главни судија одсвирао одлазак на 15-минутну паузу.
Наиме, тренер домаћих Дејан Станковић је из неког разлога био бесан, те се залетео ка клупи гостујућег тима, али гужва брзо престала и Станковић је отишао у тунел.
У наставку је Звезда диктирала темпо и као плод такве игре стигла су још два поготка у Спартаковој мрежи. Оба пута погодио је Ел Фарду Бен, чиме је Звезда резултатом 3:0 стигла до 14. победе у домаћемм првенству, уз два ремија и пораз.
Црвено-бели су други на табели и имају 44 бода, док првопласирани Партизан има 47 бодова.