Срби гледали пир хулигана – прекинут дерби Солуна /видео/

© Tanjug / Димитрије ГолХаос на дербију
Хаос на дербију - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2021
Француска није једина земља која има проблем са хулиганима ове сезоне. Нема краја дивљању навијача ни у Грчкој, а у недељу увече прекинут је солунски дерби између ПАОК-а и Ариса при вођству гостију 1:0 (1:0).
Најватреније присталице домаћег ПАОК-а, незадовољни што њихови фудбалери губе одлучиле су да прекину утакмицу у другом минуту зауставног времена.
Судија Боби Меден из Шкотске био је приморан да покаже играчима оба тим пут ка свлачионици, након што су се после великог броја запаљених бакљи и димних бомби убачених на терен, на истом појавили и навијачи ПАОК-а.
Ни велики број редара и јако обезбеђење нису били довољна гаранција да се стане на пут хулиганима, све док се није умешала полиција која је ставила ситуацију под контролу, али утакмица није настављена.
Свих 90 минута за ПАОК одиграо је српски репрезентативац Андрија Живковић, док је његов презимењак, голман Живко, солунски дерби посматрао са клупе.
Гол за Арис постигао је Данијел Манћини у 41. минуту.
Фудбалери Партизана током утакмице са Флором у Лиги конференција - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2021