Легионари чувају Партизан – заборављена Флора, разбијен Вождовац /видео/

© Фото : ФК ПартизанФудбалери Партизана током утакмице са Флором у Лиги конференција
Фудбалери Партизана током утакмице са Флором у Лиги конференција - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2021
Фудбалери Партизана су после шокантног пораза од Флоре (1:0) победили Вождовац у гостима 18. колу Суперлиге резултатом 3:0 (1:0), чиме су поново побегли Црвеној звезди на плус шест, уз утакмицу више. Најзаслужнији за тријумф били су Партизанови легионари Квинси Мениг и Рикардо Гомеш, док се у стрелце уписао и Данило Пантић.
Изабраници Александра Станојевића неочекивано су себи закомпликовали живот у Лиги конференција где су били „виђени" већ у нокаут фази, али их је пораз од Флоре приморао да одлучујућу битку бију у последњем колу против Анортозиса код куће.
После дебакла у Талину у четвртак, окренули су се обавезама у домаћем првенству где су гостовали на „крову“ Вождовцу. Ипак, разлика у квалитету је очигледна и црно-бели су имали улогу апсолутног фаворита што су и потврдили на терену.
Дуго је домаћин успевао да одоли лидеру Суперлиге, чак је у 36. минуту Милојевић после центаршута Станисављевића уздрмао стативу, али је убрзо уследила казна. Холанђанин Квинси Мениг ефектним голом у 40. минуту сломио је отпор „змајева“.
Брзоноги Мениг се дриблингом ослободио чувара и успео да погоди супротан угао са десне стране, што је његов трећи погодак у сезони.
Био је то уједно и једини гол после првих 45 минута. У наставку је рано виђен други погодак, а кобан по Вождовац био је још један Партизанов легионар – Рикардо Гомеш који је погодио у 50. минуту.
Тада је већ било јасно да ће Партизан однети сва три бода са „крова", а тачку на „и“ ставио је Данило Пантић поготоком у 55. минуту сусрета.
Могао је Вождовац до почасног гола у 73. минуту, у прилици се нашао Вујновић али је лоше примио дугу лопту и шанса је отишла у неповрат.
На крају је чета Александра Станојевића рутински стигла до 16. тријумфа из 18 одиграних утакмица у домаћем првенству, уз два ремија и гол разлику 51:6.
Ипак, оно што је најважније црно-белима, јесте да љутог ривала који има утакмицу мање, држе на минус шест, јер желе да прекину доминацију и четири титуле Звезде у низу.