Србију чека драма: Свим срцем уз Аустрију, Русија може да помогне, Американци да „умешају прсте“...

© Tanjug / Michael ProbstСрпски тим – Дејвис куп
Српски тим – Дејвис куп - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2021
Тениска репрезентација Србије поразом од Немачке у другом колу групне фазе Дејвис купа значајно је себи умањила шансе за пласман у нокаут фазу. Ипак, калкулације кажу да Новак Ђоковић и дружина и даље имају могућност да се боре за трофеј.
Србија није успела да у дублу, у којем су Ђоковић и Ћаћић изгубили од Кравица и Пуца, осигура пролаз.
Због тога, дошли смо до озбиљних, опширних калкулација.
Група Ф
После два одиграна кола наша репрезентација има победу и пораз са меч-количником од 4-2, уз сет количник, од 9-6.
Немачка има победу од 2-1, Аустрија пораз од 0-3, па је пред последњи дан групне фазе једино познато да Аустријанци никако не могу да буду први у групи.
Уколико Немци у директном дуелу са домаћином турнира у Инсбруку дођу до тријумфа они ће бити први, па ће послати Србију у борбу за једног од два најбоља другопласирана.
Пораз Немце неће моћи да „пребаци“ преко Србије, пошто ће у евентуалном прављењу круга од три екипе са по једном победом најбољи бити изабраници селектора Виктора Троицког, тако да је то један од сценарија који одговара Србији.
Међутим, ако Немци оправдају улогу фаворита и дођу до првог места у групи, то ће Србију послати у борбу другопласраних. А, ту тек креће права збрка...
Група А
Еквадор је испао са два пораза, док се за прво место боре Шпанија и Русија. Уколико једна од те две репрезентације победи са 3-0, друга ће бити испод Србије са меч-количником од 3-3, а уколико буде 2-1, неко ће имати исти меч-количник као Србија – 4-2.
И Русија и Шпанија су тренутно на сет-количнику од 6-2 после дуела са Еквадорцима.
Група Б
Шведска је завршила играње са победом и поразом, уз меч-количник од 4-2 и сет-количник од 9-4 – и ту је дефинитивно испред Србије, која, подсетимо, има 9-6.
Шведска ће бити прва уколико Казахстан савлада Канаду у недељу и избије на прво место, а у случају победе северноамеричке репрезентације, направиће се круг од три екипе.
С обзиром да је Казахстан тренутно на 4-3, а Канада на 0-6, у кругу Канађани никако не могу да буду први (максимално 6-6), али могу други.
Уколико са било којим резултатом савладају Казахстанце, Шведска ће бити прва а Казахстан ће бити други – са лошијим сет-количником од Србије.
Група Ц
Овде је ситуација доста јаснија. Велика Британија има све у својим рукама, после победе над Французима од 2-1.
Уколико Британци оправдају улогу фаворита против Чешке ићи ће даље као први, док ће друга бити Француска са меч-количником од 3-3 – лошијим од Србије, која, подсетимо, има 4-2.
Овде нема рачунице која одговара, односно не одговара Србији.
Група Д
Хрватска је у првом колу шокирала Аустралијанце и победила их са 3-0, а сада игра са Мађарском.
Уколико Хрвати победе, Аустралија ће бити друга и бити лошија од Србије (има 2-4), а уколико Мађари дођу до изједначења... Ни ту неће бити проблема за наш тим.
Елем, другопласирани из ове групе никако не може бити бољи од Србије.
Група Е
Италија је победила и САД и Колумбију и пласирала се у четвртфинале, а у недељу се преостале две екипе боре за шансу путем другог места.
Американци су фаворити и ако победе са 3-0 имаће исти учинак као Србија, а уколико им Колумбијци „откину“ сет, са 3-3 ће изгубити шансу да буду бољи од селекције коју предводи Новак Ђоковић.
Ако буде 3-0 за САД, односно ако дођу до истог скора (4-2) као и Србија, одлучиваће сет-количник. Србија, подсетимо, има 9-6, а Американци су пред последње коло на 2-4.
ДАКЛЕ!
Србија ће прво навијати да Аустрија победи Немачку. У том случају пролази даље као прва у групи, а уколико Панцери тријумфују иде у поредак другопласираних.
У дуелу Русије и Шпаније, највише ће јој одговарати да онај ко изгуби то уради са што већом разликом. Победа Зборнаје од 3-0 била би идеална.
Биће феноменално ако Канада, упркос томе што нема превише мотива, победи Казахстан.
Уколико и то буде потребно, у дуелу Колумбије и САД нам не одговара убедљива победа било које репрезентације. 2-1 за било кога аутоматски сврстава Србију испред у поретку другопласираних, док се са 3-0 за некога праве компликације.