Новак Ђоковић и Аслан Карацев - Sputnik Србија

Епска драма са срећним крајем – Русија повела Србију у четвртфинале!

Дејвис куп репрезентација Русије остварила је велику победу над Шпанијом у групној фази такмичења и помогла националном тиму Србије да се пласира у четвртфинале такмичења!
Русија је одиграла више него што јој је било потребно, обезбедила је себи место у нокаут фази већ у првом сету, али су Аслан Карацев и Андреј Рубљов одиграли херојски меч против Марсела Гранољерса и Фелисијана Лопеса.
Руски дубл је добио меч са 2:1 у сетовима, резултатом 6:4, 2:6, 6:4 и урадио тачно оно што је било потребно Србији.
У мору калкулација, после пораза Србије од Немачке у групној фази, Србији је било неопходно да Русија оствари било какву победу у дублу, након што је претходно Рубљов изгубио од Лопеса, а Данил Медведев победио Пабла Карења Бусту.
Србија је после дуела Аустрије и Немачке, где је навијала за Аустрију која је доживела пораз пала на друго место табеле и морала је да се нада повољним резултатима на другим пољима.
Пласман обезедио SofaScore LiveScore
После иницијалне лоше вести из дуела Аустрије и Немачке, Србија је добила добру јер је Колумбија успела да елиминише Сједињене Америчке Државе, потенцијалног ривала за једино преостало место најбољег другог које води у четвртфинале, с обзиром на то да је Шведска већ заузела прво.
После првог дуела у мечу Русије и Шпаније није све било тако сјајно, али су се околности промениле због резултата осталих мечева и на крају је руски тим са собом у четвртфинале повео и Србију.
Вреди истаћи да је Русија могла да бира, први пут је значио дуел са Казахстаном уз пораз у дублу од Шпаније, али је одлучила да одигра фер до краја и препустила је Србији тог ривала.
Четвртфинале Дејвис купа се игра у среду и четвртак, Србија ће играти првог дана против Казахстана, а Русија другог против Шведске.
Ток вечери могли сте да пратите уз Спутњик спорт.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
00:41 29.11.2021
Победа Русије – Србија иде у четвртфинале!
У пакленој атмосфери у Мадриду десети гем је стартовао са по једним поеном на обе стране пре него што су Руси стекли предност и стигли на два поена од меча и помоћи Србији за пласман у четвртфинале.
Али, какав је био цео сет такав је и десети гем – уследило је изједначење, затим и прва меч лопта.
Руси су успели, бриљантан поен је освојио Карацев феноменалним ударцем!
Сад је време за напад!
Руси су лагано добили и свој четврти сервис гем – 4:3.
Чека се напад
Два гема су прошла без већих узбуђења – 1:1.
23:59 28.11.2021
Руси изједначили – сет одлуке за Србију!
Стигли су Руси до 30:0, а затим и до две брејк и сет лопте!
Прву су Шпанци неутралисали, затим и другу, Руси су дошли и до треће коју су искористили – 6:2 у другом сету и изједначење.
Судбина Србије се ломи у трећем сету!
23:53 28.11.2021
Гем до изједначења!
Русија је повела са 5:2 у другом сету.
23:37 28.11.2021
Руси пропустили четири брејк лопте!
Два брза поена Русије у четвртом гему су најавила нове брејк шансе и стигле су три у низу!
Прва није искоришћена, није ни друга, ни трећа, уследила је и четврта, али су и њу Шпанци успели да неутралишу, затим су стигли до предности, међутим драма је настављена пошто су Руси освојили наредни поен.
Шпанци су поново стекли предност и затим су коначно завршили драматичан гем, Руси воде 3:1.
23:29 28.11.2021
Тешка потврда брејка!
Две брејк лопте су стекли Шпанци, обе су Руси анулирали, потом стекли предност и искористили је – 3:0!
23:24 28.11.2021
Коначно! Брејк Русије!
Тек трећу брејк шансу су у другом гему другог сета искористили Рубљов и Карацев!
Добар залет за преокрет!
23:13 28.11.2021
Русија је изгубила први сет!
Јасно је – Карацев и Рубљов морају да освоје наредна два да би помогли Србији да оде у четвртфинале пошто су први изгубили са 6:4.
23:11 28.11.2021
Не ваља!
Брејк за Шпанце у деветом гему и прилика да освоје први сет!
Шпанија води 5:4 у првом сету.
22:59 28.11.2021
Засад, иде добро
Русија води са 3:2 у сетовима.
22:56 28.11.2021
Русија је себе обезбедила, да ли ће и Србију?
Руски тим је освојеним гемовима у дубл мечу са Шпанијом обезбедио себи место у четвртфиналу и сада има два пута.
Један је тежи – води ка Казахстану у среду и потенцијално на бољег из дуеа Италије и Хрватске у полуфиналу, а он подразумева и елиминацију Србије.
Други – дуел са Шведском у четвртак и потенцијално полуфинале против бољег из меча Велике Британије и Немачке, а у том Србија иде у четвртфинале.
Јасно је – за други Русија мора да победи Шпанију.
22:44 28.11.2021
Замало брејк!
Руси су дозволили Шпанцима једну брејк прилику, али је нису искористили и Русија је повела са 1:0.
22:42 28.11.2021
Почело је!
Карацев и Рубљов имају први сервис гем – све је на њима.
22:24 28.11.2021
Ако Русија помогне Србији...
Ривал у четвртфиналу ће бити Казахстан.
22:13 28.11.2021
Још једна калкулација за главобољу
Наш новинар Лука Николић јавља како ствари стоје.
„Дакле, пред дубл меч Русије и Шпаније Србија има однос у гемовима 86:73, док Русија има 70:48. Победа Русије води Србију даље, испред Шпаније. Победа Шпаније од 2:1 води Русију испред Србије, док у случају победе Шпаније од 2:0 гледа се гем количник Русије и Србије. У том случају Русија иде у четвртфинале. Постоји још једна калкулација, пораз Русије од 6:1, 6:1 води Србију у четвртфинале. У принципу, Србији одговара само победа Русије“.