Иванић погодио за минималац Звезде против Вождовца /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаМирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда
Мирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 01.12.2021
Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Вождовца резултатом 1:0 у одложеној утакмици десетог кола Суперлиге Србије. Једини стрелац за црвено-беле био је Мирко Иванић у 11. минуту утакмице, после центаршута Катаија из корнера.
Изабраници Дејана Станковића са нова три бода дошли су поново на -3 у односу на Партизан, док је Вождовац остао на деветом месту са 22 бода.
Стигли је Звезда до вођства у 11. минуту. Центрирао је Катаи из угла, а највиши у скоку био Мирко Иванић и главом матирао Прековића.
И након поготка, црвено-бели су наставили да атакују на гол противника, а прилику да затресе мрежу у 16. минуту имао је Катаи. Након „одбијанца“, лопта је стигла до асистента код првог гола, који је са двадесетак метара упутио оштар шут у десну страну гола, али је голман гостију крајњим напорима успео да одбрани.
У 25. минуту, прилику да се упише у листу стрелаца имао је и млади Лазетић. Звездин талентовани играч је одлично пробио по левом боку и сјајним дриблингом изборио позицију са ивице петерца и пуцао али је одбрана блокирала његов шут и спречила промену резултата.
Прва прилика у наставку игре виђена је у 50. минуту. Поново се Катаи нашао у улози асистента, а шансу да погоди имао је још једном млади бисер – Лазетић. Након одличне лопте Катаија, момак рођен 2004. године избио је пред гол гостију, и након дриблинга шутирао, али је чувар мреже успео да спречи да лопта заврши у голу.
До краја утакмице било је још прилика, али мреже су мировале и Звезда је уписала важна три бода.
Звезда у наредном колу гостује у Крушевцу против Напретка, док ће Вождовац угостити Војводину.
Партизан једним голом до четвртфинала Купа /видео/
Скандалозна историја на путу да се понови – афера пред вратима великана, чак и већа од претходне
Звездин херој који је срушио Бугаре цитирао Пиксија: Идемо у Португалију по победу!