Рубљов избегао шокантан пораз – Русија на корак до полуфинала!

© REUTERS / SUSANA VERAРуски тенисер Андреј Рубљов – Дејвис куп
Руски тенисер Андреј Рубљов – Дејвис куп - Sputnik Србија, 1920, 02.12.2021
Андреј Рубљов победио је Елиаса Имера после велике борбе у три сета – 6:2, 5:7, 7:6 (3). Пети тенисер света донео је Русији бод против Шведске и Зборнаја команда налази се на корак до полуфинала Дејвис купа.
Рубљов је успео да избегне шокантан пораз, те сада Данил Медведев има све у својим рукама против Микаела Имера.
Њихов дуел следећи је на програму и ако други тенисер света слави, Русија ће проћи у полуфинале где је чека Немачка која је победила у уторак Велику Британију.
Рубљов је одлично отворио меч и чинило се да ће рутински одрадити посао против 171. тенисера света.
Брејк је на правио у петом гему, затим је исто урадио и у седмом, те је после 27 минута резултатом 6:2 дошао до предности, 1-0.
Очекивало се да ће Рус наставити у истом темпу, међутим, целе недеље игра му доста осцилира и то се десило и против Шведске.
Имер је први направио брејк у другом сету, али је Рубљов успео да дође до рибрејка, и да затим у седмом направи нови, 4:3. Рутински га је потврдио и дошао је на гем до победе, 6:2, 5:3.
Ипак, од тог тренутка кренула је велика серија Елиаса Имера. Добио је четири гема заредом и резултатом 7:5 дошао је до изједначења, 1-1.
Неустрашиво је играо Швеђанин, слао је разорне форхенде и био је потпуно равноправан ривал на терену.
У трећем сету гледали смо уједначен тенис, није било брејкова, иако је Рубљов имао шансе да то учини више пута, али Имер се држао и успео је да доведе меч до тај-брејка.
У такозваном тринаестом гему Рус је имао више снаге, био је концентрисанији и резултатом 7:3 савладао је противника из Шведске – 6:2, 5:7, 7:6 (3).