Српски арбитар избачен из фудбала десет година, мора и у затвор /видео/

© Фото : Јутјуб / Radio-televizija VojvodineСудија Срђан Обрадовић
Судија Срђан Обрадовић - Sputnik Србија, 1920, 02.12.2021
Апелациони суд у Новом Саду потврдио је одлуку о избацивању Срђана Обрадовића, бившег судије и посматрача, из фудбала у наредних десет година.
На тај начин стављена је тачка на један од највећих скандала који се одиграо у историји напаћеног српског фудбала.
Судији из Јагодине изречена је забрана вршења позива и делатности фудбалског судије и свих других делатности у Фудбалском савезу Србије.
Тиме је потврђена пресуда Вишег суда у Новом Саду која је донета 26. марта, када је Срђану Обрадовићу изречена и затворска казна у трајању од 15 месеци.
Случај је закључен 23. септембра, а бившем арбитру у фудбалски део санкције није урачунато време које је провео у притвору, и уколико се не буде жалио на пресуду, фудбалом ће моћи да се бави тек 2031. године.
Подсетимо, Срђан Обрадовић, судија из Јагодине, приведен је после утакмице Спартак - Раднички Ниш која је завршена победом домаћег тима резултатом 2:0.
Он је првобитно оптужен, касније и осуђен, да је искористио службени положај и да је фаворизовао домаћи тим, у овом случају Спартак.
Пред поменуту утакмицу одиграну у Суботици 13. маја 2018. године, обе екипе бориле су се за излазак у Европу, а пре меча на кладионицама је евидентиран велики број уплата на победу гостију.
Обрадовић је приведен два дана после утакмице и провео је „иза решетака“ два месеца, а прехтодно је кривицу преузео на себе и признао је грешку код сумњивог пенала.
Током суђења, сведоци су потврдили, да су поједине особе у полувремену утакмица улазиле у судијску свлачионицу на полувремену, да би оба поготка била постигнута у наставку сусрета и то оба из пенала.
Немања Николић, нападач Спартака, постигао је два гола „са креча“ у 66. и 79 минуту, а управо је један од спорних пенала, како је истакнуто у образложењу пресуде, утицао на одлуку суда да драконски казни Срђана Обрадовића.
Раднички је иначе у другом полувремену остао са играчм мање на терену, након што је Обрадовић показао црвени картон Милану Павкову, садашњем центарфору Црвене звезде.
Током суђења и у предистражном поступку изјаве је дало неколико функционера, као и фудбалера оба клуба, да би на крају био кажњен само главни арбитар.
На крају је Раднички из Ниша завршио као трећепласирани тим Суперлиге, док је Спартак био место испод, те су оба тима учествовала у квалификацијама за Лигу Европе.
Мирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 01.12.2021
Иванић погодио за минималац Звезде против Вождовца /видео/
Детаљ са утакмице Гент – Партизан - Sputnik Србија, 1920, 02.12.2021
Партизан се пита, али Кипрани имају своју рачуницу – можемо до победе у Београду