„Косово је Србија!“: Чудо Звезде у Санкт Петербургу – уз јасну поруку /видео/

© Sputnik / Александр Гальперин / Уђи у базу фотографијаДетаљ са утакмице Зенит – Црвена звезда у Санкт Петербургу
Детаљ са утакмице Зенит – Црвена звезда у Санкт Петербургу - Sputnik Србија, 1920, 03.12.2021
Кошаркаши Црвене звезде остварили су чудесну победу на гостовању у Санкт Петербургу против Зенита у 13. колу Евролиге. Црвено-бели су тријумфовали резултатом 69:58, а утакмицу је обележила порука српских и руских навијача – Косово је Србија.
Звезда је у Санкт Петербург отпутовала као велики аутсајдер, али је на крају успела да упише пети овосезонски тријумф и да противнику нанесе пети пораз, тек други на домаћем терену.
Изабраници Дејана Радоњића су уједно прекинули низ од два пораза против руског тима.
Утакмицу је обележило је довикивање малог броја српских и најватренијих руских навијача, који су наизменично скандирали: „Косово – Србија“.
Звезда је одлично ушла у дуел и преузела вођство од првог минута, а до краја полувремена га само додатно увећала.
После првих 20 минута било је чак +14 за госте.
У трећој деоници се очекивало да се Зенит врати у меч и покуша да дође до преокрета, али српски тим је одиграо јако зрело и искористио све слабости противника.
У једном тренутку је било чак +20, а на крају више него неочекиваних +11 (58:69).
Најбољи код победника био је Нејт Волтерс са 14 поена, пет скокова и три асистенције.
Никола Калинић је имао 11 поена уз пет скокова и четири асистенције, али и чак седам изгубљених лопти, док је 11 поена додао и Огњен Кузмић.
На другој страни двоцифрени су били Џордан Мики са 16 и Конер Френкамп са 12 поена.
Златан има Наду, а Лука – Веру /видео/
Србин актер највећег пораза у историји НБА – Оклахома изгубила 73 разлике /видео/