Партизан после драме и преокрета славио у Лакташима

© Фото : АБА лига / Игокеа м:тел / Никола ВурунаАлен Смаилагић (КК Партизан) у дуелу са кошаркашем Игокее – АБА лига
Ален Смаилагић (КК Партизан) у дуелу са кошаркашем Игокее – АБА лига - Sputnik Србија, 1920, 04.12.2021
Кошаркаши Партизана победили су Игокеу 70:68, у десетом колу АБА лиге. Победничке поене постигао је Урош Трифуновић са линије за слободна бацања на 12 секунди до краја.
Изабраници Жељка Обрадовића остварили су девету победу у АБА лиги, док је Игокеа претрпела пети пораз.
Црно-бели су великом серијом у завршници успели да се врате и на крају славе захваљујући поенима Уроша Трифуновића са линије за слободна бацања.
Таи Волер промашио је шут за победу, затим и за продужетак, и Партизан је на волшебан начин дошао до важног тријумфа.
Најефикаснији у победничком тиму био је Смаилагић са 15 поена, Лидеј је убацио 14, а Трифуновић 12 поена. На другој страни Волер и Стивенс су постигли 18 поена.
У другој четвртини Игокеа је преузела контролу над утакмицом, а у трећој је дошла и до максималних 54:40.
Међутим, црно-бели су серијом 7:0 успели да се врате на пристојан заостатак пред последњих десет минута (54:47).
Током последње деонице Игокеа је одржавала предност, на четири минута до краја имала је +7, али је Партизан успео да се врати.
Великом серијом црно-бели су ухватили потпуни прикључак на два и по минута до краја, 63:63.
Ушло се у јако неизвесну завршницу у којој су се тешко постизали поени. Пантер је на 42 секунде до краја погодио оба бацања и Партизан је повео први пут од друге четвртине, 66:68.
Ипак, одмах у наредном нападу Стивенс је изједначио на 68:68 и Партизан је имао напад за победу, 68:68.
Бајић је одлучио да екипа направи фаул, како би имао напад за победу, и Партизан је повео +2 на 14 секунди до краја, 68:70.
Волер је имао шансу да донесе победу и продужетак, али оба пута је промашио и црн-бели су тријумфовали.
Бивши француски тенисер Тони Паркер - Sputnik Србија, 1920, 04.12.2021
Легендарни Француз осуо паљбу по ФИБА и Евролиги: Ово није нормално
Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија, 1920, 04.12.2021
Бакље, песма и Жељков осмех – Партизан радо виђен гост у Републици Српској /видео/