Родић начео, Катаи „боцнуо“ Напредак за нову „тројку“ Звезде /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаМирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда
Мирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 05.12.2021
Фудбалери Црвене звезде победили су Напредак у Крушевцу головима Милана Родића и Александра Катаија. Леви бек погодио је мрежу домаћина већ после пет минута игре, док је десетка црвено-белих „боцнула“ голмана за миран тријумф и изједначење по броју бодова са лидером Партизаном.
Црно-бели имају меч мање у односу на Звезду и своју утакмицу играју од 15.45 у Хумској против Новог Пазара и све осим тријумфа било би равно сензацији.
Црвена звезда је средином недеље на Маракани савладала Спартак Суботицу минималним резултатом и тренер Дејан Станковић је поручио да је првенство маратон, да не може свака утакмица да се победи сa више разлике и да се игра лепо. Једноставно, нека мора да се изађе на терен и да се одради посао.
А после тог окршаја са Суботицом Звезда је применила сличан рецепт, с тим што је било узбуђења на обе стране. Родић је на другој стативи већ у петом минуту главом послао лопту у мрежу.
А онда је у 18. минуту у Крушевцу виђена спорна ситуација. Лопта је после ударца Мирка Иванића са дистанце погодила у руку Мршића али се главни судија Новак Симовић није огласио, нити било ко из ВАР собе.
Из црвено-белог табора су сматрали да је пенал очигледан и да су оштећени, али ништа од тога.
И таман када се очекивало да ће се шампион Србије на полувреме отићи с једним голом предности, уследила је мајсторија Катаија.
Најбољи фудбалер Звезде изашао је „један на један“ са голманом домаћих којег је рутински „боцнуо“ и лопта је завршила у мрежи – 0:2.
Наставак је донео доста узбуђења с обзиром на то да је Напредак кренуо на све или ништа. Офанзиван приступ и велики број прилика испред гола Милана Борјана довели су до поготка.
Ђуричковић је у 52. минуту покушао са двадесетак метара и уздрмао је стативу, лопта се одбила до Бачанина који је сместио у мрежу.
Ипак, консултован је ВАР, а снимак је показао да је Бачанин био у недозвољеној позицији и гол је поништен.
Напредак је наставио да прети, с друге стране Дејан Станковић извршио је неколико измена Срнић је заменио Павкова, млади Лазетић стрелца Катаија, Крстичић Кангу, а Станић је ушао уместо Иванића.
До краја сусрета није било промене резултата у Лазаревом граду па је Звезда стигла до 16. победе из 19 утакмица, те има 50 бодова колико и првопласирани Партизан уз утакмицу заостатка.