Србин је „експлодирао“ – све се отвара, а Интер је потенцијална жртва

© AP Photo / JOSE MIGUEL FERNANDEZЛука Јовић
Лука Јовић - Sputnik Србија, 1920, 05.12.2021
Лука Јовић поново је у центру пажње шпанских медија, али овога пута тема је позитивна. Гол и асистенција и епитет играча утакмице у Сан Себастијану у победи Реал Мадрида над имењаком Сосиједадом 2:0 натерале су све да га хвале, а посебну тежину имају комплименти тренера Карла Анчелотија.
Српски репрезентативац константно је добијао прилику на кашичицу, није га било, а и када би ушао у игру имао би изузетно јако мало времена да промени дешавања на терену.
Ипак, док једном не смркне другом не сване гласи она чувена, па је тако било и овога пута.
Карим Бензема, најбољих фудбалер краљевског клуба повредио се у раној фази – 17. минуту сусрета Сосиједада и Реал Мадрида па је морао ван игре, а Карло Анчелоти у игру је послао Луку Јовића.
Српски фудбалер Лука Јовић - Sputnik Србија, 1920, 04.12.2021
Коначно засијао српски дијамант – гол и асистенција! /видео/
После мирољубивих 0:0 на полувремену уследила је „експлозија“ Јовића, гол-машина је коначно прорадила. Асистирао је и постигао гол у периоду од 47. до 57. минута и на крају је Реал славио рутинску победу на врућем гостовању.
Био је то повод да водећи шпански спортски листови Ас и Марка нахвале Србина, као и тренер Карло Анчелоти.
„Лука је добар, прави нападач, као што је и Маријано Дијаз. Желим да му честитам на одличној партији, јер није лако када не играте. Искористио је своју шансу и постигао гол, асистирао, био је заиста одличан“, поручио је Италијан.
Питање које се само намеће гласи да ли ће Јовић после епитета хероја утакмице у Сан Себастијану добити прилику у Лиги шампиона наредне недеље да буде стартер.
Реал је обезбедио пласман у осмини финала елитног такмичења, а јасно је да против Интера због повреде неће бити Карима Бенземе, којег је управо Лука заменио против Реал Сосиједада.
„Што се тиче Бенземе и његове повреде мислим да није ништа озбиљно, али неће играти у Лиги шампиона“, потврдио је дон Карло.
Остаје да се види да ли ће се Анчелоти определити за Јовића који је коначно прорадио или ће предност добити Маријано Дијаз уз стандардног Бразилца Винисијуса Жуниора.
Реал у уторак од 21 час дочекује Интер, оба тима су оверила визу за наредну фазу, с тим што ће водити битку ко ће проћи као први, а ко као други. Реалу одговара и нерешен исход, док Интеру само победа на „Сантијаго Бернабеуу“ гарантује лидерску позицију.