Јовић и Реал бољи од Интера, Ливерпул и Атлетико избацили Милан из Европе!

© AFP 2023 / OSCAR DEL POZOЛука Јовић
Лука Јовић - Sputnik Србија, 1920, 07.12.2021
Лука Јовић, репрезентативац Србије, био је актер дуела између Реал Мадрида и Интера у оквиру Лиге шампиона одиграног у шпанској престоници, али је меч дана утакмица Милана и Ливерпула која је италијански клуб оставила без места на пролеће у Европи.
Јовић је био стартер у екипи Реала, одиграо је 78 минута и за то време имао неколико прилика за гол међу којима се издваја она из 56. минута када је левом ногом топовски шутирао из казненог простора, али је Самир Хандановић, голман Интера, одлично реаговао.
Реал је славио резултатом 2:0, први гол је постигао Тони Крос, а други је дело Марка Асенсија, свега неколико тренутака пошто је ушао на терен постигао је спектакуларан погодак који је шокирао све на стадиону.
Ипак, вече у Лиги шампиона обележио је дуел у Милану у ком је домаћа екипа поражена од Ливерпула са 2:1, што је уз победу Атлетико Мадрида над Портом од 3:1 значило да ће славни клуб са Златаном Ибрахимовићем неће играти на пролеће у Европи.
Спектакл је виђен у Дортмунду где је Борусија са 5:0 победила Бешикташ, док је убедљив био и Ајакс у дуелу са Спортингом (4:2), без помоћи капитена Србије Душана Тадића који је меч провео на клупи.
Милан Ливерпул 1:2 (1:1)