„Грађани“ пали у Немачкој, Меси и Мбапе одбранили Париз

© AP Photo / Michael SohnПеп Гвардиола
Пеп Гвардиола - Sputnik Србија, 1920, 07.12.2021
Фудбалери Лајпцига направили су велико изненађење у Лиги шампиона победивши Манчестер сити на свом терену са 2:1 у шестом колу такмичења, док је Пари Сен Жермен рутински савладао екипу Брижа са 4:1.
Изненађујући тријумф Лајпциг је забележио головима Доминика Собослаја у 24. и Андреа Силве у 71. минуту, док је једини погодак за Сити постигао Ријад Махрез.
„Грађани“ су дуел завршио са играчем мање пошто је црвени картон у 83. минуту добио Кајл Вокер.
За разлику од енглеске екипе, Пари Сен Жермен није имао веће проблеме у дуелу са Брижом из Белгије и победио је са 4:1.
Меч је био одлучен већ у првом полувремену после два гола Килијана Мбапеа у другом и седмом минуту, те поготка Лионела Месија у 38.
Матс Риц је смањио у 68. минуту, а коначан резултат поставио је Меси из пенала у 76.