Кристина Лишчевић - Sputnik Србија

Српкиње пале пред силовитим Рускињама

Женска рукометна репрезентација Србије поражена је од Русије у трећем колу групне фазе Светског првенства резултатом 32:22, заузела је другу позицију у Групи Б и у другу фазу такмичења носи два поена.
Српски тим је одлично стартовао дуел, успевао је да парира Русији, али је при резултату 9:9 све стало, Русија је направила серију од 8:0, у периоду на крају првог и почетком другог полувремена, што је била разлика коју Србија није успела да сустигне.
Томе су кумовале и немачке арбитарке које су у раној фази меча искључиле Марију Петровић, потом су жутим картоном казниле и селектора Србије Уроша Брегара, али су у другом полувремену биле готово неприметне.
Одличан утисак у српском тиму поставила је Јована Јововић која је имала спектакуларну минијатуру на средини другог полувремена, постигавши три гола у три напада, а са сјајном енергијом је са клупе наступила и Ивана Ловрић.
Тада се појавила мала нада да Србија може до преокрета пошто је смањила разлику на пет голова, али је потом поново Русија преко контранапада вратила предност и рутински привела меч крају.
Нажалост Србије, у финалном делу меча повредила се Јована Ковачевић која је била једна од најзапаженијих у тиму, чак и на позицији кружног нападача.
Србија и Русија иду у другу фазу такмичења, Русија са четири, Србија са два поена, а наредни ривали су Црна Гора, Словенија и Француска.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
21:57 07.12.2021
60' – Крај! Силовита Русија!
Руска екипа је одржала ритам до краја и меч решила у своју корист са 32:22.
21:53 07.12.2021
58' – И гол и искључење
Србија је примила још један гол и зарадила још једно искључење.
Русија води 32:20.
21:52 07.12.2021
57' – Сјајне акције!
Јелена Агбаба је у два наврата дивно прихватила лопту на линији шест метара, одлично се окренула и спаковала лопту у гол.
Али, слаба вајда за Србију која губи 31:20.
21:49 07.12.2021
54' – Русија силовита
Десет голова разлике – 28:18.
21:44 07.12.2021
50' – Ловрић!
Још једна рукометашица са клупе Србије успева да се истакне, други гол за Ловрић – 25:17 за Русију.
21:40 07.12.2021
46' – Манагарова уништава Србију!
Седам голова из седам покушаја... Фантастична представа искусне Рускиње.
Русија води 24:15.
21:38 07.12.2021
45' – Штета!
Повреда Јоване Ковачевић, чини се да је у питању лакат.
21:35 07.12.2021
42' – Има ли наде за Србију?
Нови гол – Ковачевићева смањује на 21:15.
21:33 07.12.2021
41' – Јововић!
Појавила се са клупе и постигла три гола у три напада – 21:14.
39' – Пенал и за Русију
Илина је реализовала најстрожу казну – Русија води 21:12.
21:29 07.12.2021
36' – Две играчице вишка, гол Србије!
Србија је смањила на 19:11 пошто је Русија добила два искључења.
21:26 07.12.2021
32' – Нема одбране Србије
Севају контранапади Русије – 19:10.
21:24 07.12.2021
32' – Коначно!
Скок и сјајан шут Стоиљковићеве за прекид серије Русије – 17:10.
32' – Русија наставља!
Бриљантне контре после грешке Србије – 17:9 за Русију.
21:07 07.12.2021
30' – Фуриозна серија Русије
После првог полувремена Русија води 15:9, са шест узастопних голова.
Ипак, утисак је да немачке арбитарке кваре меч одлукама које се не чине исправним.
21:06 07.12.2021
29' – Искључење за Иларионову, али опет гол за Русију
Због повлачења за дрес Рускиња је морала на клупу, али је Русија ипак постигла гол – 15:9.
21:05 07.12.2021
29' – Серија Русије!
Пет узастопних голова Русије за 14:9.
21:04 07.12.2021
27' – Русија се одлепила
На крилима сјајне голманке Полине Каплине Русија стиже до предности од 13:9.
21:02 07.12.2021
26' – Немице су ван контроле!
Ковачевићева је добила друго искључење од немачких арбитарки.
21:00 07.12.2021
25' – Жути картон за Брегара!
Српски селектор је кажњен због протеста.