Нова катастрофа европског гиганта – Барса се обрукала као ниједном за 20 година!

© AP Photo / Matthias SchraderФудбалери Барселоне током утакмице против Бајерна у Минхену у Лиги шампиона
Фудбалери Барселоне током утакмице против Бајерна у Минхену у Лиги шампиона - Sputnik Србија, 1920, 08.12.2021
Фудбалери Барселоне доживели су нову катастрофу, пошто су после пораза од Бајерна у шестом колу групне фазе испали из Лиге шампиона. То је први пут још од 2001. да посрнули каталонски гигант нећ епроћи у нокаут фазу ЛШ.
Бајерн је на домаћем терену разбио Барсу резултатом 3:0 и оставио је на трећем месту Групе Е – довољном само за Лигу Европе.
Даље ће, уз Баварце, ићи Бенфика, која је савладала Динамо из Кијева са 2:0 у Лисабону.
Голове за немачку машинерију постигли су Томас Милер у 34, Лирој Сане у 43. и Џамал Мусијала у 62. минуту утакмице.
Што се тиче дуела у Португалији, лисабонске Орлове су у нокаут фазу ослали Јаремчук и Жилберто, који су у првом полувремену, за само шест минута (у 16. и 22. минуту), решили питање победника.
Испадање из Лиге шампиона био је само још један катастрофалан резултат за екипу коју је недавно преузео легендарни Ћави, а која се у шпанској ЛаЛиги тренутно налази на седмом месту.
Шок је доживео још један шпански клуб – Севиља, која је поражена на гостовању у Салцбургу са 1:0, чиме је аустријски тим у директном дуелу изборио нокаут фазу Лиге шампиона, а Шпанце послао у Лигу Европе.
Стрелац јединог гола био је Ноа Окафор у 50. минуту, а шансе гостију уништио је Ђоан Ђордан, који је у 64. минуту искључен због другог жутог картона.
Из Групе Г ће, поред Салцбурга, у наредну фазу ићи и Лил, који је изненађујуће лако савладао Волфсбург у Немачкој – 3:1.
Бурак Јилмаз је начео домаћина у 11. минуту, предност је дуплирао Џонатан Дејвид у 72, а Немце је нокаутирао Андре Гомеш у 78. Коначан резултат поставио је Ренато Стефен у 89. минуту.
Занимљиво је било и у Групи Ф, где је Манчестер јунајтед у оставио Јанг Бојсе без шанси за европским пролећем ремијем од 1:1.
Први гол у Манчестеру постигао је Мејсон Гринвуд у деветом минуту, а коначан резултат, како се испоставило, поставио је Фабијан Рејдер у 42.
О другом учеснику нокаут фазе из Групе Ф одлучиће дуел Виљареала и Аталанте, који је одложен због снажних и обилних падавина снега у Италији.
Тај дуел је због невремена померен за четвртак.