Детаљ пред меч Метрополитан – Партизан - Sputnik Србија

Освета – Партизан се мучио, па „полетео“ у Француској!

Кошаркаши Партизана победили су Метрополитан резултатом 89:82 у шестом колу Еврокупа и тиме се Французима осветили за два пораза прошле сезоне.
Партизан је остварио пети тријумф у досадашњем току Еврокупа, док је Метрополитан уписао трећи пораз.
Црно-бели су се уједно осветили тиму из предграђа Париза за победу у оба меча у прошлосезонском издању Еврокупа, а уписали су и четврти тријумф у низу у свим такмичењима.
Утакмици је присуствовао велики број навијача Партизана из Француске, који су тренера Жељка Обрадовића дочекали овацијама и учинили да њихови миљеници уопште не осете да су на гостовању.
Прву четвртину обележили су Американци, Хорнсби са једне и Пантер са друге стране.
У Француској је виђен револверашки обрачун два бека, који су међусобно затрпавали противничке кошеве.
Метрополитан је губио током већег дела прве деонице, али је направио серију у завршници и уводни део игре добио – 28:23.
У другој четвртини није било ништа другачије од прве, пошто су главни актери поново били Хорнсби и Пантер.
Одлична рола Смаилагића задржала је црно-беле у игри, а на крају полувремена Хорнсби је имао 20, а Пантер 18 поена, за – 53:50.
Управо је Смаилагић био кључни фактор треће четвртине, пошто је са две тројке довео црно-беле у вођство после дуже времена.
Ипак, предаје Метрополитана није било, па је пред последњу четвртину био потпуни егал, као да се није ни играло – 68:68.
Хаотична игра у четвртој четвртини више је ишла у корист гостију из Београда, који су мање грешили, а били бољи у транзицији.
Изабраници Жељка Обрадовића су имали више енергије и бољи су били дефанзивно, па су се миц по миц одлепили на осам поена предности.
На неколико минута до краја Ледеј је атрактивно закуцао за +9 и тиме решио питање победника.
Играч утакмице био је Пантер са 28 поена. Ледеј је постигао 15, Смаилагић 14, а Аврамовић 12 поена.
На другој страни Хорнсби је завршио са 22 поена, иако је имао 20 на полувремену. Мишно и Хантер су убацили по 16, док је 13 имао Камингс.
У седмом колу Еврокупа, 14. децембра Метрополитан гостује Хувентуду, док Партизан дан касније дочекује Сласк.
Европски окршај Партизана могли сте да пратите уживо уз Спутњик:
22:26 08.12.2021
Крај!
Победа Партизана у Паризу – црно-бели су на 5-1 у Еврокупу
22:17 08.12.2021
38' Партизан пред победом
Копривица контролише скок, а онда Мадар погађа преко руке, на истеку напада, за максималних +9.
Французи ноншалантон губе лопту, па у контри Мадар додаје од Ледеја који атрактивно закуцава и, највероватније, ставља тачку на овај меч – 74:85!
22:13 08.12.2021
36' Хаос на терену
Много напада и много промашаја у последњих неколико минута. Грешке на обе стране, али и исхитрени напади. Коначно је смирио Пантер и изнудио два бацања добрим соло продором.
Камингс се на другој страни залеће и не погађа преко Ледеја и Копривице – 74:81.
22:10 08.12.2021
34' Сјајна игра црно-белих, али домаћин се не предаје
Сјајна игра Партизана у овим тренуцима. Копривица погађа за +6, Коле зове тајм-аут, па онда нема поена Камингса и Хорнсбија, што кажњава Копривица новим кошем после промашаја Пантера.
Ипак, иде тројка Камингса за 74:79.
22:05 08.12.2021
32' Серија Партизана
Смаилагић, Дангубић, Пантер и добра одбрана. Црно-бели на +5 – 70:75!
21:59 08.12.2021
Крај 3. четвртине – 68:68
Аврамовић је са четири поена у низу одбио налете Метрополитана, али су уследили нови нападачки проблеми црно-белих. Французи, на срећу по госте, губе лопту, па стижу лаки поени за Партизан преко закуцавања Дангубића.
У последњем нападу у трећој четвртини Мишино не погађа преко Смаилагића.
21:53 08.12.2021
27' Метрополитан повео
После тројки Смаилагића иде серија Метрополитана од 5:0. Прекида је Ледеј после асистенције Аврамовића, а онда улазимо у период од минут без поена. После коша Хо Ју Фета домаћин иде на нових +3 – 65:62.
21:47 08.12.2021
24' Две тројке Смаилагића!
Тројка Смаилагића за вођство Партизана, али нови незаустављив продор Хорснбија (58:57). Смајлагић не погађа отворен шут са полудистанце, али нема ни казне, пошто Камингс промашује тројку са велике раздаљине.
И затим стиже нова тројка Смајлагића! 58:60!
21:43 08.12.2021
22' Тврд старт треће четвртине
Добра одбрана Партизана у прва два минута треће деонице и поени Пантера и Аврамовића. Резултат је 55:54.
21:40 08.12.2021
Почело је друго полувреме
21:25 08.12.2021
Закуцавање сезоне?
Крај 2. четвртине – 53:50
Проблеми Партизана у преузимањима, па онда у преносу лопте... Црно-бели су повели након преокрета, али је Метрополитан направио серију, па на паузу иде са предношћу од три поена.
Најзаслужнији за предност домаћина је Хорнсби који има 20 поена, док су на другој страни двоцифрени Пантер са 18 и Ледеј са 11 поена.
21:15 08.12.2021
18' Потпуни егал
Партизан је успео да направи преокрет, али се углавном игра кош за кош у последњих неколико минута.
Смаилагић користи асистенцију Мадара за +3, али Хантер остаје сам и погађа тројку – 46:46.
21:10 08.12.2021
15' Смаилагић!
Све боља и боља игра крилног центра Партизана, погађа уз фаул, а онда атрактивно закуцава и не допушта противнику да се одлепи.
Камингс на искуство добија фаул и два бацања, а Ледеј поново поентира са линије бацања на асистенцију разиграног Смајлија – 41:40.
21:04 08.12.2021
13' Тајм-аут Коле
Хантер погађа на једној страни, Ледеј и Пантер са линије пенала на другој, па је предност смањена на +4. После промашаја Хорнсбија иде тројка Мадара из транзиције, па Венсан Коле тражи тајм-аут – 35:34.
20:56 08.12.2021
12' Све по старом
Почетак друге четвртине доноси оно што смо видели у првој, поене Хорнсбија и Пантера и промашаје других.
Метрополитанов Американац већ има 15 поена, домаћин води 33:26, па Обрадовић реагује тајм-аутом.
20:52 08.12.2021
Крај 1. четвртине – 28:23
Велики преокрет Метрополитана у завршници прве деонице. Серија 11:2 за мање од два и по минута, највише захваљујући сјајном Хорнсбију који има десет поена.
На другој страни одговара Пантер са 12 поена, али потребна му је помоћ саиграча.
20:48 08.12.2021
8' Дуел Хорнсбија и Пантера
Најбољи код Француза је дефинитивно Кит Хорнсби са осам поена, док код Београђана сјајно игра Пантер, који има десет.
19:21.
20:44 08.12.2021
6' Црно-бели чувају малу предност
Камингсова тројка смањила је заостатак домаћина на два поена.
Аврамовић је погодио једно бацање, а Хантер оба за -1. Ипак, стиже тројка Ледеја – 13:17.
20:38 08.12.2021
4' Распуцан Хорнсби, али...
Одлична одбрана Метрополитана и распуцани Кит Хорнсби, који погађа две тројке, праве преокрет у предграђу Париза. Американац не успева да поентира на улазу, Пантер одговара са полудистанце, а онда Аврамовић у преносу краде лопту и постиже лаке поене – 8:10!