Одјеци луде фудбалске вечери: ММА захват, три црвена и Чолово „како је леп фудбал“

© AFP 2023 / MIGUEL RIOPAФудбалери ФК Атлетико Мадрид против Порта
Фудбалери ФК Атлетико Мадрид против Порта - Sputnik Србија, 1920, 08.12.2021
Претходно вече у Лиги шампиона било је једно од најлуђих у последњих неколико сезона. За то су се највише побринули Порто и Атлетико Мадрид због три црвена картона у осам минута, као и три гола у шест минута.
СПред последње утакмице прве фазе Лиге шампиона у групи Б знало се само да је Ливерпул сигуран учесник нокаут фазе, док су Милан, Порто и Атлетико Мадрид имали шансу за пласман даље.
На „Драгау“ и „Сан Сиру“ прштало је на све стране, а победе су на крају отишле гостима, односно Атлетико Мадриду и Ливерпулу.
Утакмица између Португалаца и Шпанаца обиловала је жестоким стартовима и физичким обрачуна, што се видело и на семафору с обзиром на то да је судија Клемен Турпан показао три црвена картона.
Атлетико је први дошао до предности. Антоан Гризман нашао се на правом месту у 56. минуту и без већих проблема проследио је лопту иза леђа голмана Порта.
Страсти су се распламсале, а од 67. минута уследио је хаос на терену. Белгијанац Јаник Фереира Караско попут ММА борца ударио фудбалера Порта. Караско је био испровоциран и због ударца је добио директан црвени картон.
Уследила је велика гужва на терену, по жуте картоне добили су Кореа (Атлетико), Отавио (Порто) и Пепе (Порто), али страсти се нису смиривале.
Иако је утисак био да домаћин има све у својим рукама, играча више и велику шансу да преокрене.
Играо се 70. минут када је уследио нови нокаут, с тим што је он овога пута био дело Вендела из Порта. Турпану није преостало ништа други него да и њему покаже црвени картон.
Страсти су биле на врхунцу, играо се фудбал на ивици дозвољеног, а француски арбитар нови црвени морао је да извади у 75. минуту.
Санкционисан је фудбалер Порта Агустин Марћесан и Порто је, уместо да има играча више, у последњим минутима играо са деветорицом.
Ништа мање узбудљивије није било у надокнади времена. Кореа је у 90. минуту погодио за 0:2, а Родриго де Паул је у 92. потврдио победу.
Пораз Порта ублажио је Серхио Оливеира у шестом минуту надокнаде, те је домаћа екипа морала да се задовољи другим местом.
Тимови које води Дијего Чоло Симеоне познате су као ратоборне и овакве утакмице типичне су за Атлетико.
„Памтићемо ово као једну од класичних утакмица Лиге шампиона у нашем животу, против великог тима у тешкој утакмици. Слични смо. Утакмица је имала све – искључења, шансе. Како је леп фудбал, је л' да?“, рекао је Симоне после утакмице.
У исто време утакмицу су на Сан Сиру играли су Милан и Ливерпу. „Росонерима“ била је потребна победа и добро су кренули.
Фикајо Томори погодио је мрежу противника у 29. минуту, и у том тренутку Милан се налазио на другом месту групе Б.
Ипак, гости са Енфилда вратили су се до полувремена преко Мохамеда Салаха, и овај примљен гол доста је утицао на даљи развој.
Ливерпул је био бољи противник у наставку, и на крају је заслужено дошао до целог плена. Ориђи је погодио у 55. минуту, чиме је поставио коначних 1:2.
Милан је са великим очекивањима ушао у групну фазу Лиге шампиона, али после одиграних шест утакмица заузео је последње место и неће играти на пролеће у Европи.
„Знали смо да нас чека тешка утакмица. Могли смо више, то је увек тачно, али не можемо да вратимо време“.

„Све што сада можемо да урадимо је да наставимо својим путем и фокусирамо се на следећи циљ“, рекао је Сандро Тонали из Милана.
Групна фаза Лиге шампиона завршава се утакмицама у среду.