Шампион Европе се „оклизнуо“ у Санкт Петербургу

© AP Photo / Dmitri LovetskyДетаљ са утакмице Челси – Зенит
Детаљ са утакмице Челси – Зенит - Sputnik Србија, 1920, 08.12.2021
Фудбалери Челсија, актуелног шампиона Европе, ремизирали су резултатом 3:3 у шестом колу Лиге шампиона против Зенита из Санкт Петербурга, чиме су остали без првог места у Групи Х.
Челси је прошао у нокаут фазу Лиге шампиона, али не са првог места, које је припало Јувентусу, који је надиграо Малме са 1:0.
Зенит је и пре овог кола обезбедио одлазак у Лигу Европе, док је шведски клуб, за који игра наш Вељко Бирманчевић, завршио учешће у Европи ове сезоне.
Утакмица Зенита и Челсија обележена је са чак шест голова, по три у оба полувремена.
Лондонски Плавци су повели у другом минуту голом Тима Вернера, али је већ на полувремену било 2:1 за домаћина, после голова Клаудиња у 38. и Азмуна у 41. минуту.
Челси је у другом полувремену успео да дође до потпуног преокрета, пошто је прво изједначио Лукаку у 62, а онда погодио и Вернер други пут у вечери у 85. минуту.
Ипак, за нерешен резултат и велико разочарање тима којег је власник Роман Абрамович побринуо се Ерохин у 94. минуту утакмице.
Победу Јувентусу донео је Мојзе Кен у 18. минуту, за коначних 1:0 у Торину против Малмеа.
„Звездино дете са друге планете“ – 30 година касније: „Наш понос је показао – новац није најбитнији“
„Грађани“ пали у Немачкој, Меси и Мбапе одбранили Париз
Одјеци луде фудбалске вечери: ММА захват, три црвена и Чолово „како је леп фудбал“