Спектакл који ће Русија памтити: „Ово је фудбал!“ /фото, видео/

© Sputnik / Александр Гальперин / Уђи у базу фотографијаФудбалери Зенита
Фудбалери Зенита - Sputnik Србија, 1920, 09.12.2021
Фудбалери Зенита из Санкт Петербурга одиграли су, према мишљењима многих, најбољу утакмицу једног руског клуба у историји Лиге шампиона, остваривши реми на домаћем терену против лондонског Челсија резултатом 3:3, за шта је најзаслужнији гол у четвртом минуту надокнаде.
Прави спектакл је виђен на Газпром арени у Санкт Петербургу где је гост, клуб у власништву руског бизнисмена Романа Абрамовича, повео већ у другом минуту преко Тима Вернера.
До полувремена Зенит је спектакуларном игром успео да преокрене, Клаудињо је био стрелац у 38. минуту, а 180 секунди касније Сердар Азмун је затресао мрежу енглеске екипе за велику радост готово 30.000 гледалаца на стадиону.
Поравнање резултата је уследило у 62. минуту када је прецизан био Ромелу Лукаку, а у 85. минуту Немац Вернер је својим другим голом најавио победу Челсија.
Међутим...
Четврти минут надокнаде времена другог полувремена нам је донео спектакуларан погодак који је дело Магомеда Оздоева.
Бриљантност шута и реакција Оздоева подсетила је на легендарни погодак Зинедина Зидана у финалу Лиге шампиона 2002. године против Бајера из Леверкузена.
„Можда није сличан, али је према емоцијама близу“, наведено је у објави портала спортс.ру.
Славни руски спортски коментатор Георгиј Черданцев је био одушевљен представом екипе Зенита.
„Зенит је био сјајан. Једноставно – сјајан! Једна од најбољих утакмица руских тимова у Лиги шампиона свих времена!“, навео је Черданцев.
Његов колега Константин Генич је делио узбуђење.
„Ово је фудбал! Леп, отворен, сочан! Увек треба играти на овај начин! Ко је против Зенита играо затворено у Лиги шампиона?“, апострофирао је Генич.
Фудбалери Зенита су одиграли за част и опростили су се од овогодишње сезоне Лиге шампиона пошто су групно такмичење завршили на трећој позицији, иза Јувентуса и Челсија и наставиће да играју у Лиги Европе.
Детаљ са утакмице Челси – Зенит - Sputnik Србија, 1920, 08.12.2021
Шампион Европе се „оклизнуо“ у Санкт Петербургу
Фудбалери Барселоне током утакмице против Бајерна у Минхену у Лиги шампиона - Sputnik Србија, 1920, 08.12.2021
Нова катастрофа европског гиганта – Барса се обрукала као ниједном за 20 година!