Срби не стају – невероватни Влаховић на корак до Роналда! /видео/

© Фото : LaPreše via AP/Massimo PaoloneДушан Влаховић прославља гол за Фиорентину против Салернитане
Душан Влаховић прославља гол за Фиорентину против Салернитане - Sputnik Србија, 1920, 11.12.2021
Српски нападачи су и у још једном колу успели да постигну голове за своје клубове. Душан Влаховић је то урадио у дресу Фиорентине против Салернитане, чиме се приближио на корак до рекорда Кристијана Роналда, док је Александар Митровић поентирао у дресу Фулама против Лутона.
Влаховић је у 51. минуту утакмице у Фиренци феноменалним ударцем левом ногом практично лобовао голмана који је био јако близу гол-линије.
Недуго затим, тачније у 84. минуту, Влаховић је још једном затресао мрежу гостију.
Мајсторски се убацио у слободан простор који је видео, а онда искористио правовремену асистенцију Сотила и у центарфорском стилу оставио голмана противника без икаквог решења.
Српски голгетер је тиме уписао 32. погодак у календарској години у Серији А и дошао на корак до рекорда Кристијана Роналда, који је 2020. дао 33 гола у дресу Јувентуса.
Поред тога, бивши ас Партизана је постао тек трећи играч у последњих 60 година који је постигао 30 или више голова у једној години у Серији А. Пре њега и ЦР7 то је урадио још само Лука Тони.
Млади српски нападач се на крају зауставио на два гола у мечу који је Фиорентина добила резултатом 2:0. Прилику да изједначи или чак обори Роналдов рекорд имаће у наредном колу, 19. децембра против Сасуола.
Митровић је наставио да доминира у дресу Фулама, који је први на табели Чемпионшипа највише захваљујући њему.
Србин је у 19. минуту постигао први гол на утакмици на гостовању Лутону.
То му је био 22. гол ове сезоне у лиги, уз шта има још пет асистенција. Дакле, 27 директних учествовања у головима, а још нисмо дошли ни до Божића...
Да ли сте икада видели глупљи црвени картон? /видео/
„Награда за три године пакла, хвала Богу“: Ово је херој о којем прича цела Русија