Рукометашице Србије и селектор Урош Брегар - Sputnik Србија

Бриљантне Српкиње – победа за частан опроштај!

Женска рукометна репрезентација Србије победом над Словенијом резултатом 31:25 опростила се од Светског првенства у Шпанији.
Српкиње су одиграле сјајну утакмицу, доминирале су од самог почетка и нису дозвољавале ривалкама да угрозе предност.
Србија другу фазу такмичења завршава на трећем месту прве групе, иза Француске и Русије, екипа које настављају турнир.
Селектор Урош Брегар је одлично припремио екипу после тешког пораза, није се видело у српском тиму да постоји жал за изгубљеним већ само велика жеља да се победом заврши Светско првенство.
Србија је у раној фази меча повела са 7:2, напад је функционисао беспрекорно, готово све рукометашице су биле расположене и Словенија није могла да пронађе одговор за то, чак и у моментима када је српска одбрана попуштала.
Словенке су стигле до 10:8 на старту другог дела првог полувремена, али је на сцену ступила Јована Ковачевић и серијом голова је, уз помоћ капитенке Јоване Стоиљковић, донела пет голова вишка за Србију на полувремену.
У још бољем ритму Србија је наставила игру, варирала је предност између шест и седам голова што је била разлика коју ривал није могао да анулира, чак ни у финишу када је дошло до малог опуштања у игри Србије.
Меч претите уз Спутњик спорт:
19:32 13.12.2021
60' – Крај! Победа Србије!
Феноменална игра тима Србије је крунисана убедљивом победом – 31:25 за крај Светског првенства!
19:25 13.12.2021
59' – Шта раде Немице...
Опет немачки арбитарски дуо преузима протагонизам, Агбаба је добила искључење због шута после звиждука.
Непотребно...
19:24 13.12.2021
58' – Жути картон за Брегара
Српски селектор је упутио протесте јер дивљачко гурање Љепоје није кажњено и добио је жути картон од судија.
И даље је 31:25.
19:22 13.12.2021
57' – Ово није добро
Два брза гола Словеније, 31:25.
19:21 13.12.2021
56' – Минут одмора
Србија има још четири минута да забележи убедљиву победу.
Тренутно води 31:23.
19:17 13.12.2021
54' – Пети гол за Радојевић!
Србија има највећу предност на утакмици, 31:23!
19:15 13.12.2021
52' – Брани Граовац!
Феноменална је голманка Србије у овим моментима, неколико сјајних одбрана – 30:23 за Србију.
19:11 13.12.2021
49' – Радојевић!
Опет шест голова разлике, 27:21.
19:07 13.12.2021
46' – Сјајна млада Коцић!
Бриљантни контранапад и сјајан гол најмлађе српске репрезентативке!
19:06 13.12.2021
45' – Не попуштају Српкиње!
Опет шест голова предности, 25:19.
19:00 13.12.2021
40' – Радојевић!
Нови гол за Србију, 24:17.
18:59 13.12.2021
38' – Промашај, али ипак гол!
Стоиљковићева је промашила пенал, али је покупила лопту и погодила за 23:16.
18:58 13.12.2021
37' – Ловрић!
Ма сјајна су српска крила, Србија води 22:15!
18:54 13.12.2021
34' – Стоиљковић не стаје!
Пети гол капитенке Србије – 20:15.
18:34 13.12.2021
30' – Полувреме, сјајна Србија!
Српкиње су одиграле феноменално полувреме, било је малих падова у игри, али је реализација била заиста бриљантна.
Србија води 19:14 после 30 минута.
29' – Сјајно!
Стоиљковић поново – 18:14 за Србију.
18:32 13.12.2021
28' – Ковачевић!
Маестрална је Јована Ковачевић, пет удараца, пет голова!
Србија води 17:14.
18:31 13.12.2021
27' – Опуштање...
Два брза гола Словеније, Србија води 16:14.
18:30 13.12.2021
26' – Ма, феноменално!
Најмлађа репрезентативка Србије, 18-годишња Коцић је погодила за 16:12.
18:29 13.12.2021