Дангубић спасао Партизан непријатног изненађења у Београду!

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићНемања Дангубић
Немања Дангубић - Sputnik Србија, 1920, 15.12.2021
Кошаркаши Партизана успели су да остваре тешку победу против екипе Шлонска из Пољске у оквиру Еврокупа резултатом 75:73, иако су у последњем минуту имали резултатски заостатак и били на прагу шокантног пораза.
Партизан је успео да преокрене поенима Немање Дангубића пет секунди пре краја дуела, после промашаја Уроша Трифуновића и скока у нападу, а ривал није искористио последњи напад.
Црно-бели су имали предност током целе утакмице, али никако нису успевали да створе недостижну разлику што је расположени ривал искористио и у последњој деоници направио преокрет и унео драму.
Старт утакмице није био добар, гости су пронашли ритам и имали су начине да пронађу пут до коша, али је после минута одмора који је затражио Жељко Обрадовић клатно отишло на другу страну.
Партизан је, са петорком играча у просеку старости мање од 21 године, успео да заустави налет ривала и да серијом 14:0 преокрене за коначних 22:15 после уводне деонице, у којој се одбраном истакао Балша Копривица.
Црно-бели су наставили са одличном игром, стигли су до 30:19, али им је ритам прекинула одлука судија да Урошу Трифуновићу доделе неспортску личну грешку на половини терена, што је пољска екипа казнила са укупно четири поена.
Активност Партизанових играча на офанзивном скоку је дозволила Зеку Ледеју да погоди тројку и спречи евентуално приближавање Шлонска, али је Обрадовић ипак неколико минута касније окупио тим на тајм-ауту како би се утврдила стратегија за игру до краја полувремена.
У преосталом времену Партизан није успео да задржи двоцифрену разлику, конфузном игром на оба краја терена је дозволио ривалу да се потпуно врати у игру и на велики одмор се отишло са само кошем разлике у корист црно-белих, 37:35.
„Невероватно је како смо изгубили концентрацију и вратили их у игру“, рекао је Жељко Обрадовић на полувремену.
Замало да пољска екипа дође и до изједначења у два наврата на старту треће деонице, срећом по Партизан, то се није догодило, али су црно-бели и даље имали велике проблеме у организацији правог напада.
Агонију су прекинули Грегор Глас и Трифуновић, али то није значило да је Партизан изашао из опасне зоне, због чега је тренер Обрадовић имао велике замерке на понашање својих пулена.
Због тога, трофејни тренер је на терен послао чак и играче на које није превише рачунао у досадашњем делу сезоне, младог центра Душана Милетића и донедавно повређеног Родиона Куруца.
Ипак, ништа од тога није дало резултат, Пољаци су остали на два поена заостатка после три четвртине пошто је пред последњу деоницу резултат био 54:52, а у њој су навијачи видели две веома незгодне ситуације.
Најпре је повреду доживео Глас, а потом је Трифуновић после закуцавања пао право на главу, повредивши аркаду и поцепавши усну, због чега је лекарска екипа морала да уђе на терен и помогне му да оде на клупу.
Партизан се у игри и даље мучио, на половини четвртине је разлика варирала између три и пет поена, а после прекршаја Алена Смаилагића у нападу, на нешто више од четири минута до краја у игру је, први пут, ушао капитен Раде Загорац и одмах је направио прекршај после поена Керема Кантера, што је значило и изједначење на 68:68.
Турчин је у следећем нападу погодио и тројку за вођство Шлонска, због чега је Обрадовић морао да тражи минут одмора и врати у игру Трифуновића коме је због повреде стављена чалма на главу.
Заостатак од пет поена на 90 секунди до краја меча смањио је за два Алекса Аврамовић сјајним закуцавањем из контранапада, а у последњи минут црно-бели су ушли акцијом која је завршена промашајем Ледеја и лошим решењем Немање Дангубића после офанзивног скока.
Дангубић је смањио са два слободна бацања, потом је опет ухватио лопту после промашаја, али је овога пута погодио уз контакт и поен предности црно-белима пред последње секунде дуела.
Последњи напад гости нису успели да искористе, лопта је завршила у ауту, а тачку на дуел ставио је са пенала Аврамовић, за коначних 75:73.
Најефикаснији у тиму Партизана, који опет није имао Кевина Пантера, био је Грегор Глас са 18 поена, Урош Трифуновић је додао 12, а Алекса Аврамовић и Зек Ледеј су уписали по десет.
На другој страни је расположен био Керем Кантер са 21 поеном, а Иван Рамљак и Александер Џива су додали по 12.
После седам мечева у Еврокупу Партизан има шест победа, један пораз и први је на табели у Групи А.