Хрвати режирали потпуни хаос – никоме није било јасно шта се дешава /видео/

© AP PhotoФудбалери Динама из Загреба
Фудбалери Динама из Загреба - Sputnik Србија, 1920, 16.12.2021
Бруно Петковић, хрватски репрезентативац, добио је црвени картон играјући за загребачки Динамо против Истре због неправилно изведеног једанаестерца, којим је покушао да превари ривалског чувара мреже, али то је само детаљ са спектакуларне утакмице хрватског првенства.
Потпуни спектакл је виђен у дуелу хрватског шампионата, „луда“ утакмица у Пули је завршена резултатом 2:0 у корист гостију, али је резултат најмање битан.
Све се закувало у моменту када се мислило да ће следити миран крај меча – у 82. минуту при резултату 1:0 за Динамо једанаестерац је скривио Португалац Жоао Силва, након што је Бруно Петковић навео голмана Ивана Лучића да промаши лопту.
Пауза је трајала неколико минута, Дује Струкан, судија је чак тражио да погледа све на ВАР снимку и провери евентуалну могућност за црвени картон.
Променио је своју одлуку – поништио је картон Силви, а црвени картон је доделио голману Лучићу!
Шокиран је био Аустријанац, без речи је пратио дешавања, потпуно су збуњени били сви на терену, а црвени картон је показан и члану стручног штаба Истре, после чега је у игру морао да уђе резервни голман Антонио Колао.
Петковић је за то време држао лопту, Колао је стао међу стативе и Струкан је дао знак за извођење пенала.
Али...
Петковић је кренуо, готово да је ходао до беле тачке, застао је пред сам ударац, прекинуо кретање, судија је поништио пенал и доделио Петковићу други жути картон, пославши потпуно збуњеног репрезентативца Хрватске у свлачионицу.
Судијска надокнада времена је трајала више од осам минута, а у самом финишу победу Динама потврдио је Стефан Ристовски, погодивши празан гол пошто је Колао отишао у казнени простор загребачке екипе с намером да постигне погодак за изједначење.