Кошаркаш Црвене звезде Остин Холинс закуцава против Бајерн Минхена - Sputnik Србија

Револверашки обрачун Калинића и Лучића – Звезда се осветила Бајерну после неочекиване драме!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Бајерн Минхен резултатом 81:78 у 16. колу Евролиге.
Звезда је уписала седми овосезонски тријумф у Евролиги и сада је на учинку од 7-8, колико има и Бајерн, а уједно је прекинула серију од два пораза против Бавараца у европским такмичењима.
Дуел је обележила сјајна партија Николе Калинића са 20 поена са једне и Владимира Лучића са 21 поеном са друге стране.
Поред Калинића у победничком саставу истакли су се и Лазић са 12 и Ивановић са 11 поен, док је Добрић убацио девет.
На другој страни Лучићу су допринели Вејлер-Беб са 15 и Јарамаз и Хантер са по 11 поена.
Обе екипе су са много мотивације ушле у утакмицу и то се могло видети од првог минута.
Играло се у серијама, а Калинић је бриљирао одмах на старту.
После прве деонице било је 20:21.
Добрић је ухватио ритам и Звезду вратио у игру у другој четвртини, када су се Баварци одлепили на +7 у једном тренутку.
Ипак, офанзивни скок је био на страни гостију. Имали су чак 11 ухваћених лопти у нападу на полувремену, али је резултат био 46:45.
Трећу четвртину обележио је незаустављиви Владимир Лучић, који је десет од својег 21 поена постигао управо у овом периоду.
Погађао је уз фаул, погађао је тројке, а једини му је парирао Калинић.
Звезда је серијом у завршници успела да се врати у игру, али су гости и даље водили пред последњих десет минута – 65:67.
Калинић је држао шампиона Србије у игри на старту четврте четвртине измишљајући поене када никоме није ишло.
У једном тренутку је напад разиграо и Ивановић, а Бајерн је ушао у серију грешака и промашених шутева.
Црвено-бели су имали велику предност у самој завршници, ствари су се мало закомпликовале после Митровићевог промашеног бацања и тројке Јарамаза, али веће драме није било.
У наредном, 17. колу Евролиге, Звезда гостује Ефесу у Истанбулу 22. децембра, док Бајерн дан касније дочекује Басконију.
Утакмицу из „Пионира“ могли сте да пратите уживо уз Спутњик:
22:49 17.12.2021
Крај!
Победа Звезде против Бајерна и освета за два пораза у прошлој сезони!
40' Неочекивана драма!
Звезда је имала +5 и два бацања, али... Митровић погађа једно за 81:75, а затим Калинић удара рампу Јарамазу. Ипак, из аута Бајерн преко Јарамаза погађа тројку.
81:78, лопта за Звезду, мање од три секунде до краја...
22:41 17.12.2021
39' Звезда пред победом
После одмора Волден не погађа тројку, Митровић сјајно гради, али црвено-бели не користе напад. Ипак ту је Калинић да згроми Рубита у одбрани, а онда, барем према мишљењу судија, Ивановић прави фаул у нападу.
На минут до краја: 80:72.
22:38 17.12.2021
38' Грешке Лучића у завршници
Митровић краде лопту Лучићу, али Лазић не погађа отворену тројку. Лучић то не успева да казни, а затим Калинић својим 20. поеном тера Тринкијерија на нови тајм-аут – 80:72.
22:33 17.12.2021
36' Бајерн у великом проблему!
Звезда игра сјајно у одбрани, у нападу не баш толико, али сада она хвата офанзивне скокове. Дешон Томас је поклонио два напада промашајем и корацима, а Звезда је то половично казнила – 78:70.
22:29 17.12.2021
35' Ерупција!
Митровић краде лопту, Калинић вуче контру и додаје Лазићу, а он погађа отворену тројку.
Пионир је на ногама, Звезда води 76:70!
22:28 17.12.2021
34' Ивановић продрмао напад, црвено-бели поново воде
Звезда поново води после феноменалног продора Ивановића, а на другој страни Вејлер-Беб не погађа отворену тројку и, коначно, не долази ни до офанзивног скока.
Серију Звезде продужава Митровић на асистенцију Ивановића – 73:70.
22:23 17.12.2021
32' Звезда се мучи у нападу
На срећу ту је Калинић, који има 18 поена. 69:70.
22:16 17.12.2021
Крај 3. четвртине
Невероватни Владимир Лучић држи Бајерн у игри. Има 21 поен, од чега десет у трећем кварталу.
Бајерн одлично завршава четвртину и има предност пред последњих десет минута – 65:67.
22:13 17.12.2021
29' Серија Звезде, техничка за Тринкијерија!
По тројка Лазића и Ивановића и имамо преокрет, а онда и техничка за Тринкијерија! 63:60!
22:09 17.12.2021
27' Преокрет Бајерна
Четири поена Јарамаза, па тројка Лучића. Звезда није дала поен скоро два и по минута. Тајм-аут Радоњић после преокрета, 56:58.
22:02 17.12.2021
25' Сјајна секвенца Звезде!
Закуцавање Калинића, а онда крађа Холинса на преносу за ново атрактивно закуцавање које је подигло Пионир на ноге!
56:51 и тајм-аут за Баварце!
22:01 17.12.2021
24' Пао ниво кошарке, много фаулова
Доста лошија кошарка у наставку утакмице, него што је то био случај у првих 20 минута. Звезда користи то што је Бајерн после непуна три минута испунуио бонус и постиже поене са линије пенала – 52:51.
21:55 17.12.2021
22' Кош за кош
Погађају Рубит, Давидовац, Риверс... Игра се кош за кош, и даље смо у егалу – 48:49.
21:53 17.12.2021
Повредио се Давидовац
Невероватно... Давидовац је стао на ногу Кузмићу и због тога искренуо зглоб. Напустио је терен, барем за сада.
Дејан Давидовац - Sputnik Србија
21:51 17.12.2021
Почело је друго полувреме
21:37 17.12.2021
Невероватан податак
Ник Вејлер-Бебк, бек Бајерна, има чак пет офанзивних скокова. Немачки тим има невероватних 11 на полувремену.
Упркос томе црвено-бели воде, највише захваљујући Калинићу са десет и Добрићу са девет поена. На другој страни двоцифрени су поменути Вејлер-Беб и Лучић са по 11 поена.
21:35 17.12.2021
Крај 2. четвртине
Лучић наставља да бриљира и сада има 11 поена, али на другој страни тројку погађа Волтерс (44:43).
На невероватан начин Бајерн свој последњи напад решава поенима, после, наравно, новог офанзивног скока и чак додира главом једног од играча, а Звезда на то одговара нападом из којег нису успели да упуте шут ка кошу.
На полувремену – 46:45.
21:29 17.12.2021
18' Звезду „убија“ скок
Много офанзивних скокова Бајерна, чак 9 до сада, више него што их имају дефанзивних. То је највећи проблем за Звезду вечерас.
Звезда се мучи и у нападу, али не иде ништа боље Бајерну, па је резултат и даље у егалу после атрактивног закуцавања Калинића, уз фаул – 41:39!
21:25 17.12.2021
16' Тројка на тројку уз климаво суђење
Тројка Лазића после тајм-аута и промашаја Томаса (33:31), али онда сплет несрећних околности.
Вејлер-Беб погађа после новог офанзивног скока, Марковић прави фаул у нападу, али црвено-бели успевају да се одбране.
Због климавог суђења стижу приговори из оба табора, а Пионир на ноге подиже Марковић тројком. Ипак, иде тројка Лучића и то уз фаул – 36:37!