Партизан тешком муком славио у Бару – нова драма у завршници

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићКошаркаши Партизана
Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија, 1920, 18.12.2021
Кошаркаши Партизана савладали су екипу Морнара у Бару у 12. колу АБА лиге. (27:16, 16:13, 6:12,17:23)
Црно-бели су силовито ушли у утакмицу коју је отворио Грегор Глас тројком, а после две добре одбране Балша Копривица закуцао је за 5:0.
Страхиња Мићовић покренуо је домаћи тим, али је Зек Ледеј уписао нову тројку за црно-беле и наговестио своју сјајну партију.
Организованији напад су имали кошаркаши Партизана док је Морнар писао две изгубљене лопте. Копривица је у другој половини прве четвртине повео тим до двоцифрене разлике новим закуцавањем – 18:8.
Наставила се серија црно-белих, али и лош напад Морнара. Сјајни Корпивица по трећи пут је закуцао, а придружио му се и Раде Загорац за велику разлику – 22:8.
Последња два минута прве четвртине Партизан је наставио да демонстрира силу. Корпивица није имао намеру да стане, још једном је закуцао, а тачку на прву деоницу је ставио Глас – 27:16.
Није Партизан ушао у истом ритму у другој четвртини, Кренули су црно-бели да греше, разиграо се Тејлор Смит и покушао да унесе енергију у екипу Морнара.
Нанизали су гости грешке, Алекса Аврамовић и Ален Смаилагић слали су лопту у аут, али је Зек Ледеј закуцавањем одржао предност –30:22.
Иако су нанизали грешке, црно-бели су захваљујући неорганизованом нападу морнара успели да сачувају предност и на паузу оду мирни – 43:29.
Трећа деоница почела је промашајима са обе стране. Марко Јеремић и Немања Гордић били су непрецизни, док са друге стране до поена нису успевали Ледеј и Загорац.
Преокрет је почео закуцавањем Тејлора Смита, али је Партизан добио слободна бацања после техничке досуђене клупи домаћег тима.
Четири минута до краја четвртине низале су грешке обе екипе и играли далеко испод квалитета.
Ипак, до краја деонице грешке су много више коштале Партизан јер се Морнар приближио и у последњу четвртину ушао пун самопоуздања – 49:41.
Као и у претходној утакмици Партизан не може у завршницу без драме. Гордић је вратио Морнар у борбу, а после нове грешке црно-белих стигао је тим из Бара до само пет поена разлике – 49:45.
Аврамовић бележи нови промашај, не успева да поентира ни Смаилагић, а Гордић наставља да води Морнар до преокрета.
Глас је направио велику грешку на мање од два минута пред крај меча, али нове поене домаћег тима спречио је сада добар Смаилагић.
У изузетном важном тренутку Смаилагић је убацио тројку и донео сигурност црно-белима који су посустали у одбрани и у завршници примили јефтине поене.
Вратио се Морнар и при резултату 62:55 за госте, па је на 15 секунди пред крај било неизвесно ко ће славити на крају.
После слободних бацања домаћи тим смањио је на 64:61, али је Алекса Аврамовић после фаула донео црно-белима још два поена.
Пет секунди пред крај Шеховић погађа тројку, али недовољно и драма поново припада Партизану 66:64.
Најефикаснији на утакмици био је Гордић са 18 поена, пет скокова и седам асистенција, док је најбољи учинак у тиму Партизана имао Ален Смаилагић са истим бројем поена и скокова.
Српски кошаркаш Никола Јокић на утакмици против Далас Меверикса - Sputnik Србија, 1920, 18.12.2021