„Стотка“ Звезде против Борца – Лазић исписао историју клуба

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићБранко Лазић, Огњен Добрић и Никола Ивановић – кошаркаши КК Црвена звезда
Бранко Лазић, Огњен Добрић и Никола Ивановић – кошаркаши КК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 19.12.2021
Кошаркаши Црвене звезде победили су Борац из Чачка 109:62, у дванаестом колу АБА лиге. На утакмици у дворани „Александар Николић“, Бранко Лазић постао је најбољи стрелац у историји клуба са Малог Калемегдана у регионалном такмичењу.
Изабраници Дејана Радоњића одиграли су једну од бољих утакмица у АБА лиги ове сезоне, коло након што су имали најлошије издање у региону ове такмичарске године.
Црвено-бели остварили су једанаесту победу у сезони у овом такмичењу и задржали су прво место – испред Партизана и ФМП-а који имају победу мање.
Утакмица је протекла у доминацији Звезде, али и у рекорду Бранка Лазића који је постао најбољи стрелац клуба у АБА лиги.
Звезда је од старта доминирала и већ после прве четвртине могло је да се види у ком смеру ће отићи дуел – 28:13.
Гости из Чачка у другој четвртини мало су смањили заостатак, али већ у трећој је решено питање победника.
Звезда је постигла чак 37 поена у трећој деоници (37:15) и пред последњу четвртину имала је великих +34 – 86:52.
Током последњих десет минута црвено-бели су само привели утакмицу крају и заслужено уписали нова два бода.
Најефикаснији у победничком тиму био је Ивановић са 16 поена, по 15 постигли су Вајт и Холинс, Лазић је додао 13, а Лазаревић 11 поена.
Код Борца бољи од осталих био је Сава Лешић са 17 поена.
Историјска партија „Земунца“ /видео/
„Човек-звер“ напустио Москву: „Спасибо!“ /видео/
„Jедан од најлепших тренутака у историји“: Барани очарани Обрадовићем упркос поразу /фото/