Дебакл олимпијског шампиона – Норвешка на крову света, изједначила рекорд Русије

© AFP 2023 / PAU BARRENAДетаљ са утакмице финала Светског првенства између Француске и Норвешке
Детаљ са утакмице финала Светског првенства између Француске и Норвешке - Sputnik Србија, 1920, 19.12.2021
Женска рукометна репрезентација Норвешке победила је Француску после великог преокрета 29:22 (12:16) у финалу Светског првенства у Шпанији. Норвешка је четврти пут у историји освојила Шампионат света, чиме се изједначила са Русијом на врху најтрофејнијих селекција.
Норвешка, која је актуелни европски шампион, невероватним другим полувременом дошла је и до титуле шампиона света.
Француска није успела да сјајну годину, у којој је освојила злато на Олимпијским играма, крунише у Шпанији у великом финалу Светског првенства.
Норвежанке су имале четири гола заостатка на полувремену (12:16), али су сјајном игром у наставку успеле да преокрену и победе великог ривала – 29:22.
Србија је Светско првенство завршила на дванаестом месту, иако је одиграла јако добар турнир на ком је играла егал са олимпијским првакињама.
Раније у току дана Данска је надиграла Шпанију и заузела је треће место, док је домаћин морао да се задовољи четвртим местом.

Кина
Када је реч о финалу, Француска је много боље отворила утакмицу, контролисала је темпо и заслужено је водила на полувремену – 16:12.
У завршници првог периода олимпијски шампион је имао и шест голова предности (16:10), али је Норвешка успела мало да смањи заостатак.
Ти голови у финишу првог полувремена били су кључни. Норвешка је феноменално отворила други период и убрзо је дошла до егала.
То је сломило Француску, и Норвежанке су ношене сјајном енергијом дошле до победе и титуле шампиона света.
Најефикаснија у победничком тиму била је Реистад са шест голова, док су по пет постигле Дале, Офтедал и Морк.
Код поражених боља од осталих била је Алисон Пино са четири гола.
Јована је „српска хоботница“: Знала сам да је то оно право, нема потребе да нам буде жао
Бриљантне Српкиње – победа за частан опроштај!