НБА: Победе за Србе /видео/

© AP Photo / Sue OgrockiАлексеј Покушевски
Алексеј Покушевски - Sputnik Србија, 1920, 21.12.2021
Српски кошаркаши Немања Бјелица и Алексеј Покушевски остварили су победе у НБА лиги у ноћи између понедељка и уторка.
Покуевски и Оклахома Сити Тандер победили су фаворизоване Мемфис Гризлисе на гостовању резултатом 102:99.
Српски кошаркаш поново је имао солидну минутажу од 21 минута на паркету, а за то време је уписао три поена, пет скокова, две асистенције и једну блокаду.
Мемфис је доживео неочекивани неуспех упркос томе што је после дуго времена био комплетан, јер се на терен вратио плејмејкер Џа Морент.
Гризлиси су имали и +15 у једном тренутку друге четвртине, предност током доброг дела четврте деонице, али je Оклахома на крају дошла до преокрета.
Најбољи код победника био је Дезмонд Бејн са 25 поена, Дилон Брукс је убацио 19, Морент је имао 16, а Џерен Џексон јуниор 15 поена.
На другој страни се истакао Шеј Гилџус-Александер са 23 поена, пет скокова и четири асистенције. Џош Гиди је додао 19 поена уз 11 асистенција.
Бјелица и Голден Стејт Вориорси су савладали Сакраменто Кингсе на домаћем паркету резултатом 113:98.
Некада МВП Евролиге је одиграо 15 минута и за то време уписао четири поена, три скока и по две асистенције и украдене лопте.
У мечу у којем је очекивана лака победа Вориорса, Кингси су пружили пристојан отпор, те успели да надокнаде заостатак од 15 поена и крајем треће деонице поведу.
Ипак, Голден Стејт је додао гас у последњем кварталу и за само неколико минута се одлепио на недостижну предност.
Играч утакмице био је Стеф Кари са 30 поена, три скока и четири асистенције. Демион Ли је убацио 18 поена, док је трипл-дабл од 16 поена, 11 скокова и десет асистенција имао Дрејмонд Грин.
Тајрис Халибуртон је поново повукао у одсуству Диерона Фокса са 24 поена и 11 асистенција. Херисон Барнс је убацио 19, Бади Хилд 18, а Чимизе Мету 15 поена.