Мреже су пуцале – 22 гола на четири утакмице! /видео/

© AP Photo / Federico GambariniФудбалери Манчестер ситија славе гол Фила Фодена који им је донео победу над Дортмундом
Фудбалери Манчестер ситија славе гол Фила Фодена који им је донео победу над Дортмундом - Sputnik Србија, 1920, 26.12.2021
Традиционални Боксинг деј у Енглеској прослављен је на најбољи могући начин. На четири утакмице Премијер лиге виђено је чак 22 гола, а највише је дао Манчестер Сити који је савладао Лестер после шест погодака.
Традиционални Боксинг деј, фудбалски празник који се слави дан након католичког Божића, ове године прослављен је на величанствен начин.
У недељу су се у земљи која је колевка фудбала одиграле четири утакмице, а да то није само обичан дан показали су и резултати јер је на тим мечевима постигнуто чак 22 гола.
Свака утакмица на Боксинг деј има своју драж, али је Манчестер сити преузео главну улогу и на најлепши начин обрадовао навијаче јер је против Лестера славио резултатом 6:3.
За само 25 минута Грађани су у гол Лестера лопту убацили четири пута. Најпре је у петом минуту погодио Кевин Де Брујне, да би већ у 14, гол дао и Ријад Махрез из пенала. Прошло је само седам минута, а мрежу је затресао и Илкај Гиндоан, да би у 25. погодио и Рахим Стерлинг.
А онда је утакмица постала невероватна!
За само десет минута Лестер је успео да се преко Медисона (55. минут), Лукмана (61. минут) и Ихенача (65. минут) врати у игру и резултат је средином другог полувремена био 4:3.
Затим је Ајмерик Лапорт у 69. минуту повећао предност на 5:3, док је коначни шести погодак постигао поново Стерлинг у 87. минуту.
Невероватан је био и Арсенал који је савладао Норич резултатом 5:0. Сака је погодио два пута мрежу (6, 67) , а гол су постигли и Киран Тирни, Лаказет и Емил Смит Роу.
Тотенхем је против Кристал Паласа такође био убедљив резултатом 3:0, а стрелци су били Хари Кејн, Лукас Моурa и Хјон мин Сон, док је Саутемптон победио Вест Хем са 3:2.