Звезда силовита против ФМП-а

© Фото : AdmiralBet ABA league/Dragana StjepanovićКошаркаши Црвене звезде против Сплита
Кошаркаши Црвене звезде против Сплита - Sputnik Србија, 1920, 26.12.2021
Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу ФМП-а у 13. колу АБА лиге резултатом 98:74 (20:18, 24:19, 26:16, 28:21)
После драмaтичног меча у Евролиги против Ефеса, кошаркаши Црвене звезде морали су да се припреме и за регионално такмичење где су без проблема задржали прву позицију.
Силовито је почео напад Црвене звезде која је одмах преко Вајта имала 3:0 и већ на старту прву тројку. Убацио је и Волтер за два, али онда се већ јављају проблеми за београдски клуб.
ФМП је врло лако стигао до 5:5 после две изгубљене лопте Звезде. Ушла је екипа из Железника у ритам и успела да парира Звезди, а у томе су током прве деонице помогли Тасић и Неранџић.
Ипак, после неискоришћеног напада Џонса, Лазаревић враћа предност Звезди. Разликом од два поена црвено-бели завршавају другу деоницу, а са обе стране је виђено доста грешака - 20:18.
Неизвесно је било и у другој деоници игре. Кошаркаши ФМП-а сјајно су ушли у четвртину и стигли до предности после тројке.
Међутим, брзо се Звезда тргла и узвратила преко Калинића који је био прецизан за три. Коначно је то пробудило како одбрану тако и напад црвено-белих.
Погодио је Митровић, а после два промашаја кошаркаша ФМП-а и поготка Марковића, Звзеда је имала серију до 10:0
Тасић је са друге стране покушавао да држи ФМП у игри, али су црвено-бели чували предност.
Остало је још два минута до краја полувреме, а Звезда је поново стала. Брајс Џонс маестрално је закуцао, Волтер након тога изгубио лопту и ФМП се на крају деонице приближио - 44:37
У трећу четвртину фокусираније су ушли кошаркаши Црвене звезде који као да су схватили да лаке грешке могу скупо да коштају.
Калинић је био добро постављен, начињена су два фаула над њим, а онда је самопоуздање екипи донео и Лазаревић.
Велика олакшица за црвено-беле био је лош напада ФМП-а и 15 изгубљених лопти који су имали до треће четвртине. Џонс је био сјајан, али није могао да понесе целу екипу, па је Звезда поново имала значајну предност - 70:53.
Још јачи ритам Звезда је имала у последњој деоници, док је ривал потпуно стао. Невелс је држао прикључак уз поене Тасића, али уз много грешака није могао да се реализује сваки напад што је било неопходно како би се запретило црвено-белима.
Звезда је сјајно користила напад и уписивала и украдене лопте, а у последњој четвртини разиграо се и Марко Симоновић.
Најефикаснији на мечу био је Никола Ивановић са 18 поена, четири скока и пет асистенција.
У ФМП-у најбољу партију имао је Брајс Џонс који је уписао 17 поена, два скока и седам асистенција.