Бобан без минута на Божић, Бјелица двоцифрен /видео/

© AP Photo / Matt StrasenБобан Марјановић
Бобан Марјановић - Sputnik Србија, 1920, 26.12.2021
Српски кошаркаш Бобан Марјановић није добио прилику да заигра на католички Божић у НБА лиги, док је Немања Бјелица био двоцифрен у победи своје екипе.
Марјановићев Далас доживео је пораз од Јуте резултатом 120:116.
Репрезентативац Србије није добио прилику од тренера Џејсона Кида, а Далас је био и без Луке Дончића, који се опоравља од повреде зглоба и колена, али и налази у здравствено-безбедносним протоколима.
Упркос томе, Јута, која је била у најјачем саставу, до победе је дошла теже од очекиваног, после преокрета у последњој четвртини.
Најбољи код победника био је Донован Мичел са 33 поена. Хрватски репрезентативац Бојан Богдановић га је пратио са 25 поена, док је 22 имао Мајк Конли.
На другој страни истакли су се Џејлен Брансон са 27 поена и шест асистенција и Кристапс Порзингис са 27 поена и девет скокова.
Голден Стејт Вориорси успели су да упркос томе што су били ослабљени победе Финикс Сансе резултатом 116:107.
Немања Бјелица је победи допринео са десет поена и по два скока и асистенције за око 20 минута на паркету.
Вориорси су били без Клеја Томпсона, Мозеса Мудија, Андреа Игуадале, Ендрјуа Вигинса, Џордана Пула, Џејмса Вајзмена и Демиона Лија, али су упркос томе успели да дођу до тријумфа.
Стеф Кари је био играч утакмице са 33 поена и шест асистенција, а најбоље су га пратили Ото Портер са 19, Гери Пејтон са 14 и Џонатан Куминга са 12 поена.
На другој страни истакао се Крис Пол са 21 поеном и осам асистенција. Диандре Ејтон је имао 18, а Микал Бриџис 17 поена.