Новогодишњи „икс“ /видео/

© AP Photo / Matt DunhamЧелси и Ливерпул
Челси и Ливерпул - Sputnik Србија, 1920, 02.01.2022
Фудбалери Челсија и Ливерпула поделили су бодове у првој утакмици у 2022. години пошто је њихов дуел у оквиру 21. кола Премијер лиге завршен резултатом 2:2.
Екипе које претендују да угрозе вођство Манчестер ситија на табели Премијер лиге су поделиле бодове, а утисак је да је домаћа екипа Челсија била ближа победи.
Ипак, Челси се у прво полувремену нашао у веома тешкој позицији, с обзиром на то да је Ливерпул повео са 2:0, головима Садија Манеа у деветом и Моа Салаха у 26. минуту.
Домаћи су до краја полувремена успели да се врате, спектакуларан гол у 42. је постигао Матео Ковачић, а у првом минуту надокнаде времена поравнање је донео Кристијан Пулишић.
Челси је у наставку имао више од игре, више шанси, али – голова није било.