Партизан стотком „почастио“ Задар – блистали Загорац и Копривица

© Фото : АБА лига/Партизан НИС/Драгана СтјепановићКошаркаши Партизана
Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија, 1920, 03.01.2022
Кошаркаши Партизана убедљиво су савладали Задар у утакмици 14. кола АБА лиге резултатом 103:72 (21:16, 22:16, 27:23, 33:17). Блистали су Раде Загорац и Балша Копривица, док је солидан деби имао Матијас Лесор који је својевремено бранио боје Црвене звезде.
Црно-бели су до сусрета са хрватским представником у регионалном такмичењу на претходних пет утакмица остварили три победе и два пораза па су пали на пето место, после савршеног старта у првих седам кола.
С друге стране, Задар је везао два тријумфа па је било јасно да чета Жељка Обрадовића којој се прикључио француски центар Матијас Лесор нема право на опуштање.
И тако су и отворили утакмицу црно-бели кошаркаши. Ништа нису препустили случају, а блистали су управо Лесор, бивши члан Црвене звезде, као и Раде Загорац и Балша Копривица.
Уводну деоницу Партизан је решио резултатом 21:16. Друга четвртина практично пресликана, само што је резултат био 22:16 за црно-беле, па су Жоцови ученици са двоцифреном предношћу отишли на одмор.
Ништа се битније није променило у наставку јер је Партизан држао константу када је постизање поена у питању, чак 27 су убацили у трећој деоници, с тим што су се распуцали и гости из Хрватске који су постигли 23 поена.
Ипак, последња четвртина протекла је у потпуној доминацији црно-белих који су уништили Задране и на крају заслужено славили – 103:72.
Најефикаснији појединци у табору Партизана били су Балша Коприцива и Раде Загорац, обојица су постигли по 17 поена, а пратили су их Куруц и Лесор са по 11.
Доминантни Француз је за 19 минута проведених на паркету имао и осам скокова уз једну асистенцију, те је био надомак дабл дабл учинка.
Партизан се захваљујући тријумфу пробио на друго место, док је Задар десети на табели АБА лиге.